جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، خانواده و زنان شهرستان تهران برگزار شد

جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، خانواده و زنان شهرستان تهران با دستورکار بررسی آب شرب تهران  و پیشگیری از بیماری های منتقله از آب و غذا به ویژه التور و صیانت از جمعیت  پیگیری مصوبات جلسه قبل به ریاست "حامد شایان "معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران و با حضور نعمت اله محمدی نیا رئیس مرکز بهداشت شمال تهران و دبیر کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، خانواده و زنان ، مدیران و مسئولان دستگاهها ی اجرائی وسازمان درسالن اجتماعات فرمانداری تهران برگزارشد.

  • کد خبر: 331692
  • تاریخ خبر: دوشنبه 30 خرداد 1401 - 14:57

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران ، در ابتدای این جلسه نعمت اله محمدی نیا رئیس مرکز بهداشت شمال تهران و دبیر کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، خانواده و زنان ضمن بیان دستور کار جلسه مطالبی را بیان کرد: ایشان تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی را  از نیازهای اساسي هر اجتماعي عنوان نمود که بدون وجود آن ممکن است سلامت و بهداشت جامعه تحت تاثير قرار گيرد.

ایشان با اشاره به این که تامين آب سالم و بهداشتي مي تواند نقش اساسي در کاهش موارد ابتلا به بيماري هاي عفوني و بيماري هاي منتقله از آب داشته باشد، افزود شناسايي آلودگي هاي آب در بهداشت عمومي و حفظ سلامت جامعه بسيار موثر است. و اولين قدم در برنامه بهداشتي آب از بين بردن عوامل بيماريزای آن مي باشد.

در ادامه این جلسه حامد شایان معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران از مهمترين وظايف کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، خانواده و زنان را تصميم گيري، برنامه ريزي، هماهنگي، نظارت و ايجاد وحدت رويه بين دستگاهها و سازمانها بیان نمود.

وی همچنین  بر اجرای برنامه های فرهنگی همراه با رعایت دستورالعملها تأکید کرد وگفت:اجرای برنامه های فرهنگی فرصت مناسبی برای رشد و تعالی جامعه ایجاد خواهد کرد و از اعضا کارگروه خواست تا ضمن بیان ارائه برنامه های سال جاری مهمترین آسیب های اجتماعی شهرستان را به ترتیب اولویت مشخص و راهکارهای پیشنهادی را ارائه نمایند.

ایشان از جمعیت به عنوان یکی از مولفه های پیشرفت جوامع امروزی نام برد و افزود: در بحث کنترل جمعیت و فرزندآوری نیازمند افزایش فعالیت در حوزه فرهنگی هستیم،

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود گفت کاهش نرخ رشد جمعیت و به تبع آن افزایش جمعیت سالمند،  علاوه بر اینکه مانع از توسعه اقتصاد، علم و فرهنگ، باعث کاهش امید به زندگی و نشاط اجتماعی نیز خواهد شد.

در ادامه جلسه مسایل و مشکلات مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصیمات لازم در این راستا  اتخاذ گردید.

دسته بندی ها