بازدید فرماندار تهران از سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران

فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران به همراه میردار سلطانی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ضمن بازدید از سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران با  قربانی رئیس و معاونین سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران دیدار و گفتگو کردند.

  • کد خبر: 322214
  • تاریخ خبر: شنبه 18 دی 1400 - 14:35

به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، فرهادی در این دیدار به نقش مهم درآمدهای مالیاتی در توسعه و پیشبرد اهداف دولت ها اشاره کرد و اظهارداشت:مالیات به عنوان یکی از منابع اصلی درآمدی دولت ها و راهی برای بهبود سطح زندگی مردم در اکثر کشورهای جهان،‌ از جایگاه ویژه ای برخوردار است.ایشان ضمن اشاره به شعار تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با عنوان "تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" گفت: با هدایت و راهبری رهبر معظم انقلاب و تأکید بر اقتصاد مقاومتی به منظور ایجاد درآمدهای پایدار داخلی، مالیات به عنوان یک درآمد بر اساس اقتصاد داخلی مانند سایر کشورهای توسعه یافته در دستور کار قرار گرفته است.

ایشان در زمینه ترویج و نهادینه کردن فرهنگ مالیاتی افزود:باید با فرهنگ سازی مناسب به مردم نشان دهیم که با پرداخت مالیات چه کمک شایانی به رشد و توسعه کشور می کنند و سعی نمائیم با برنامه ریزی درست فرهنگ پرداخت مالیات را بین مردم نهادینه کنیم.

 در ادامه رئیس سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران ضمن خیر مقدم به فرماندارتهران و همراهان ایشان ،به ارائه گزارشی از میزان وصولی درآمدهای مالیاتی به ویژه ارزش افزوده و توزیع آن پرداخت .

در پایان فرهادی ضمن تقدیر و تشکر از تحقق اهداف و برنامه های سازمان امور مالیاتی شهر و استان تهران، از بخشهای مختلف آن سازمان بازدید به عمل آورد.

دسته بندی ها