معاون استاندار تهران: مشارکت مردم در سرشماری اینترنتی حاکی از اعتماد عمومی به دست اندرکاران این طرح است

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار تهران ، مشارکت مردم در مرحله اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 را قابل توجه و ستودنی خواند و افزود: این مشارکت تاکنون نشان دهنده اعتماد مردم به دست اندرکاران برگزاری این طرح مهم است.

  • کد خبر: 311597
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 28 مهر 1395 - 21:28
به گزارش تحریریه خبر روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران، "سید شهاب الدین چاوشی" روز چهارشنبه در مراسم آغاز عملیات میدانی (حضوری)  سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 که در فرهنگسرای اندیشه تهران برگزار شد ،  مشارکت قابل تحسین مردم را همچنین  ناشی از همبستگی بسیار مناسب میان ارگان های دست اندرکار این طرح دانست و  افزود:  نتایج حاصل از سرشماری نفوس و مسکن 95 در بهبود نظام برنامه ریزی کشور موثر است.
وی با انتقاد از اینکه ضعف برنامه دستگاه های اداری از موانع مهم آمار و سرشماری در کشور محسوب می شود تصریح کرد: روزمرگی ادارات دولتی و کارآمد نبودن آن ها از مشکلات برنامه ریزی کشور است که باعث شده نتوانیم از آمار به نحو شایسته بهره برداری کنیم.
چاوشی اظهار کرد: در بند 12 سیاست های کلی انتخابات که به تازگی از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، بر لزوم بهره گیری از فناوری های نوین به منظور حداکثرسازی شفافیت، سرعت و سلامت در اخذ و شمارش آرای انتخاباتی تاکید شده است.
معاون استاندار تهران با بیان اینکه این موضوع نشان دهنده نگاه باز رهبر معظم انقلاب به مسائل کشور و گشایشگر بسیاری از گره هاست، خاطرنشان کرد: بهره گیری از فناوری در بحث سرشماری نیز در همین راستا است و قطعاً نتایج مثبت آن پس از اتمام سرشماری مشاهده خواهد شد.
معاون استاندار تهران با اشاره به مشارکت حدود 41 درصدی مردم در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن، اظهار کرد: این رقم با توجه به ضریب نفوذ اینترنت در جامعه، قابل قبول و دلگرم کننده است.
چاوشی با تاکید بر غیرسیاسی و غیرحزبی بودن برنامه سرشماری، این طرح را از اقدامات ملی و خوب دولت برشمرد و اظهار امیدواری کرد که همبستگی میان برگزارکنندگان و اعتماد مردم به این برنامه را در مرحله دوم بیش از پیش شاهد باشیم.
وی یادآور شد: نکته مهم این است که محرمانه بودن آمار و اطلاعات اشخاص و انحصار استفاده از آن در برنامه ریزی های عمومی کشور در قانون تضمین شده است و مردم نباید در این خصوص نگرانی خاصی داشته باشند.
معاون استاندار تهران همچنین از ماموران سرشماری که قرار است از روز اول آبان به صورت حضوری به منازل مردم مراجعه کنند، خواست که در رفتار با شهروندان با نهایت ادب و متانت برخورد کنند./تمام.