استقبال تهرانی ها از تمدید مهلت ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95
فرماندار تهران: 30 درصد شهروندان تهرانی در طرح اینترنتی سرشماری نفوس و مسکن شرکت کردند

معاون استاندار و فرماندار تهران روز چهارشنبه با اشاره به استقبال شهروندان تهرانی از تمدید مهلت ثبت نام اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن 95 ، از مشارکت 30 درصدی شهروندان پایتخت در مرحله اینترنتی، خبر داد.

  • کد خبر: 311593
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 28 مهر 1395 - 13:13
به گزارش تحریریه خبر روابط عمومی و امور بین الملل فرمانداری تهران ، "عیسی فرهادی" در مراسم آغاز عملیات میدانی (حضوری ) طرح سرشماری در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد در عین حال فزود: این میزان مشارکت با توجه به حجم برخورداری مردم تهران از اینترنت و در مقایسه با برخی استان های کشور که دسترسی کمتری به سامانه دارند و عموما با مراجعه به پایگاه های سرشماری مستقر در مساجد، مشارکتی چشمگیر در طرح داشته اند، مطلوب نیست.
وی گفت: برای اجرای برنامه سرشماری در تهران به اندازه پنج استان چارت اجرایی ایجاد شده و در پنج بحش نیز کار سرشماری اینترنتی دنبال شده است.
معاون استاندار تهران گفت: برای اجرای طرح سرشماری، 37 ستاد اصلی و 200 ستاد فرعی در مناطق 20 گانه شهر تهران تشکیل و در این زمینه از توان یکهزار نفر از پرسنل ستادی و 2 هزار مامور سرشماری استفاده می شود.
فرماندار تهران افزود: مرحله دوم طرح سرشماری (حضوری ) شهرستان تهران ، با مراجعه ماموران به در منازل شهروندان اجرا می شود و برای این منظور 456 خودرو نیز درنظر گرفته شده، ضمن اینکه 374 سرای محله شهرداری تهران نیز در اختیار ستاد سرشماری قرار گرفته است.
وی همچنین از همکاری مطلوب شهرداری تهران در اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن تقدیر و تشکر کرد.
همه خانوارهایی که به شکل اینترنتی اطلاعات آماری خود را تکمیل کنند، از دو گیگابایت اینترنت رایگان بهره مند می شوند که اپراتورهای تلفن همراه واگذاری این هدیه را از روز دوشنبه آغاز کرده اند.
یکهزار نفر از افرادی که در سرشماری اینترنتی مشارکت کنند، با قرعه کشی از جایزه 10 میلیون ریالی برخوردار می شوند که تا کنون شش دوره آن انجام شده است.
500 جایزه ١٠ میلیون ریالی نیز برای مدیران مدارسی در نظر گرفته شده  که بتوانند خانوارهای دانش آموزان را به پرکردن اینترنتی سرشماری تشویق کنند.
بنا به اعلام مرکز آمار ایران، خانوارها پس از ثبت نام در سامانه اینترنتی، کد دریافتی را حفظ و هنگام مراجعه مامور سرشماری به در منزل آن را ارایه کنند تا دیگر به سرشماری حضوری نیازی نداشته باشند.
خانوارها می توانند در مدت تعیین شده اطلاعات خود را از طریق سامانه اینترنتی www.sarshomari95.ir  ثبت کنند.