En
تاریخ : چهارشنبه 26 آبان 1400
کد 8234

انتخاب پایان نامه دانش‌آموخته دانشگاه الزهرا به عنوان اثر برگزیده پنجمین جشنواره ملی خانواده پژوهی

نتایج داوری پنجمین جشنواره خانواده پژوهشی با تقدیر از پژوهشگران حوزه خانواده و بررسی آثار پژوهشی ارزشمند شامل طرح‌ پژوهشی، رساله دکترا و پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد که در ۵ سال گذشته (ابتدای فروردین ۱۳۹۵ تا پایان اسفند ۱۳۹۹) انجام شده بود، اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا (س)، در این جشنواره، پایان نامه کارشناسی ارشد نگار کریم‌پور دانش‌آموخته دانشگاه الزهرا (س) با عنوان: فرا تحلیل پژوهش‌های تحول الگوهای خانواده ناظر بر موارد تنش در ایران، با راهنمایی دکتر افسانه توسلی و مشاوره دکتر سینا کلهر موفق به کسب رتبه سوم اثر برگزیده شد.
گفتنی است؛ پنجمین جشنواره ملی خانواده‌ پژوهی در مهر و آبان سال ۱۴۰۰ در حالی برگزار شد که از دسامبر ۲۰۱۹ پاندمی کووید‌‌ ۱۹ بعنوان یکی از چالش‌ برانگیزترین تهدیدها برای سلامت عمومی در سطح ملی و بین‌المللی شناخته شده و حوزه خانواده یکی از حوزه‌های متأثر از این پدیده اعلام شد. 
اگرچه خانواده به عنوان بنیاد جامعه از مهم‌ترین نهادهای اجتماعی است که با توجه به اهمیت استحکام و تقویت آن تحقیقات و مطالعات فراوانی در آن حوزه انجام شده، اما پژوهش‌های یکپارچه‌نگر و چند‌بعدی در این زمینه نیازمند تعامل نزدیک محققان و تبادل یافته‌های علمی دررشته‌‌های مختلف و مرتبط با خانواده است. مطالعات ساختارها، فرایندها، رویکردهای آسیب‌شناختی و مداخله‌‌ای خاص خانواده ایرانی در کنار جنبه‌های ارتقا و توانمند سازی خانواده از جمله مقولاتی است که نیازمند توجه فراوان است.

https://www.alzahra.ac.ir/R-ckD7jQ7
  • نوشته شده
  • توسط دانشگاه الزهرا فرمانداری تهران
  • تعداد بازدید 36