En
تاریخ : سه شنبه 25 آبان 1400
کد 8232

جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان تهران برگزار شد

چهارمین جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان تهران (ستاد ساماندهی متکدیان) به ریاست" حسین سروری" معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تهران و با حضور اعضای ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران،  در این جلسه سروری با توجه به سرد شدن هوا و لزوم ساماندهی و تجهیز مراکز نگهداری متکدیان، کارتن خوابها، کودکان کار و خیابانی و معتادین متجاهر افزود با توجه به برودت ناگهانی و افت شدیـد دمای هوا و لزوم اتخاذ تدابیر لازم برای ساماندهی اقشار آسـیب‌پذیر جامعه به‌ ویژه افراد بی خانمان، به همکاری تمامی دستگاه‌ها و ارگان‌ها از جمله شهرداری، بهزیستی، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و ... نیاز دارد. معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تهران ادامه داد: بدون حضور مؤثر تمامی دستگاه‌ ها نمی‌توان این پدیده را ریشه‌کن کرد،ساماندهی کارتن خواب ها و متکدیان در قانون دیده شده و به دستگاه ها ابلاغ شده است و میبایست تمامی دستگاه‌ها فعالانه پیگیر این موضوع ‌باشند.
سروری با تاکید بر این نکته که باید برای تک تک این افراد برنامه داشته و از موضوعات پیرامون آنها به راحتی عبور نکنیم، گفت برنامه ریزی و پیگیری برای بازگشت این افراد به کانون خانواده و اجرای طرح های مستمر جمع آوری و ساماندهی از مواردیست که باید با جدیت از سوی دستگاههای متولی اجرا و دنبال شود. وی تصریح کرد در این باره همه نهادها باید همکاری داشته و موضوع را نیمه کاره رها نکنند تا این زنجیره به نتیجه رسیده و معضل تکدی گری و کودکان کار و خیابان کنترل گردد.
فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عمومی از تبعات و آثار کمک به متکدیان از دیگر توصیه ها و تاکیدات ایشان برای کاستن از این معضل اجتماعی در این جلسه بود.
سروری در پایان عنوان داشت: ساماندهی متکدیان تحت مسئولیت فرمانداری تهران و با محوریت مجتمع فوریت های اجتماعی شهر تهران است و از تمامی اعضای ستاد خواست گزارش اقدامات و عملکرد خود را در اسرع وقت به فرمانداری تهران ارسال نمایند
در این جلسه مدیران دستگاه ها به بیان نقطه نظرات و ارائه گزارشی از وضعیت موجود در خصوص متکدیان پرداختند و مصوباتی در این خصوص به تصویب رسید.
 

 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 35