En
تاریخ : جمعه 25 تير 1400
کد 8107

به منظور پاسداشت خدمات مدافعان جنگل و منابع طبیعی؛

آیین پلاک‌کوبی خیابان «جنگلبان» در منطقه ۲۲ برگزار شد

آیین پلاک‌کوبی خیابان «جنگلبان» با حضور عیسی فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران ، مسعود منصور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، ، سید آرش حسینی میلانی رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه22 تهران و نمایندگان تشکل‌های محیط زیستی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، در این مراسم، مسعود منصور، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تصریح کرد: سال قبل که شورای شهر تهران خیابانی را به نام جنگلبان نامگذاری کرد، تصور نمی‌کردیم این رویکرد و نامگذاری در سایر شهرها گسترش یابد اما خوشبختانه اکنون در تعدادی از شهرها معابر، میادین و پارک‌هایی را به نام جنگلبان نامگذاری کرده‌اند.
وی افزود: نامگذاری معابر به نام جنگلبان بسیار قابل قدردانی است
در ادامه سید آرش حسینی میلانی جنگلبانی را برای شهر تهران مهم دانست و اظهار داشت: نخستین پارک جنگلی تهران که سپس به یک بوستان شهری تبدیل شد، پارک ساعی است که به نام کریم ساعی، بنیان‌گذار علوم منابع طبیعی، مؤسس رشته جنگلداری در ایران است.
این عضو هیات رییسه شورای شهر ادامه داد: منطقه ۲۲ ارتباط و پیوند تنگاتنگ و نزدیکی با مناطق جنگل‌کاری دارد. این منطقه در حاشیه جنوبی رشته‌کوه توچال قرار دارد. همچنین میزان وسعت کمربند سبز شهر تهران اکنون به ۴۳ هزار هکتار مترمربع رسیده است که امیدوارم موجب ارتباط بیشتر ‌و بهتر مردم با مناطق جنگلی و ضرورت توجه بیشتر به منابع طبیعی شود
واگذاری بهره برداری از ۶۰۰ هکتار پارک جنگلی در منطقه22
در ادامه این مراسم، مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه22، با بیان اینکه با همکاری و مشارکت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و شهرداری‌ها، پارک‌های آبخیزداری دردست احداث هستند تا هم از وقوع سیلاب جلوگیری کرده و هم محلی برای تفرج مردم باشند، خاطرنشان کرد: امروز نیز تفاهم‌نامه‌ای میان شهرداری منطقه ۲۲ و اداره‌کل منابع طبیعی استان تهران جهت واگذاری بهره برداری از ۶۰۰ هکتار پارک جنگلی به امضا می رسد.  
 
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 54