En
تاریخ : يکشنبه 20 تير 1400
کد 8100

برای چهارمین سال پیاپی: سلسله آزمون‌های TORFL در دانشگاه الزهرا برگزار شد

دانشگاه الزهرا (س) به عنوان اولین دانشگاه ایرانی دارای مجوز برگزاری آزمون‌های استاندارد زبان روسی، سلسله آزمون‌های TORFL را امسال نیز برای چهارمین سال پیاپی، از ۵ خرداد تا ۱۵ تیرماه برگزار کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا، ۷ آزمون TORFL در سطح A۲ از سوی مرکز پوشکین دانشگاه الزهرا با مدیریت دکتر سعیده دست‌آموز با همکاری معاونت آموزشی دانشگاه و مرکز آموزش‌های آزاد و مجازی با حضور بیش از ۶۵ دانشجوی متقاضی ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی در روسیه به میزبانی دانشگاه الزهرا برگزار شد.
همچنین در نیمه دوم تیر و در نیمه دوم مردادماه نیز حدود ۱۰ آزمون TORFL با برنامه‌ریزی مرکز پوشکین در دانشگاه الزهرا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و تعداد کمتر از ۱۵ نفر برگزار خواهد شد. 
لازم به ذکر است؛ بر خلاف ادعاهای اخیر مطرح شده توسط برخی از دانشگاه‌ها مبنی بر دریافت مجوز برگزاری آزمون‌های TORFL برای نخستین‌بار، طبق مستندات موجود، دانشگاه الزهرا (س) در میان ۸۸ دانشگاه از ۳۳ کشور دنیا، اولین دانشگاه ایرانی است که در آذرماه ۹۶ ضمن دریافت گواهینامه انیستیتو پوشکین، موفق به دریافت مجوز برگزاری آزمون‌های استاندارد زبان روسی از وزارت علوم روسیه شده است.
دانشگاه الزهرا (س) در این مدت با همکاری دانشگاه پوشکین روسیه و با مدیریت دکتر سعیده دست‌آموز بیش از ۱۴ آزمون با حضور ۱۰۰ نفر را برگزار کرده است.
آدرس صفحه دانشگاه الزهرا در پرتال انستیتو پوشکین:

https://pushkininstitute.ru/organizations/alzahra_university

لینک مصاحبه تفصیلی مدیر مرکز آموزش و آزمون زبان روسی پوشکین با خبرگزاری دانشجو درخصوص معرفی دانشگاه الزهرا (س) توسط انستیتو دولتی زبان روسی پوشکین، به‌عنوان مرکز آموزش و آزمون زبان روسی:

snn.ir/۰۰۳۱A۹


https://www.alzahra.ac.ir/R-x5zQ1WA

 
  • نوشته شده
  • توسط دانشگاه الزهرا فرمانداری تهران
  • تعداد بازدید 19