En
تاریخ : يکشنبه 2 خرداد 1400
کد 8007

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان تهران

اولین جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان تهران به ریاست "لطف اله پرندین" معاون امنیتی انتظامی و با حضور اعضا شورای پدافند غیر عامل شهرستان روز یکشنبه 2 خردادماه در محل سالن جلسات فرمانداری تهران برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران ، در ابتدای این جلسه پرندین ضمن خیر مقدم به اعضای شورا با اشاره به تعاریف حوزه پدافند غیر عامل گفت: پدافند غیرعامل مجموعه ای از اقداماتی است که منجر به افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، پایداری ملی و تداوم فعالیت های ضروری و تسهیل در مدیریت بحران در مقابل تهدیدات دشمن می باشد و از این رو شناخت نقاط ضعف و قوت‌ و شناسایی تهدیدات درحوزه کاری و برنامه ریزی مدون برای به حداقل رساندن نقاط آسیب پذیر، مهمترین برنامه پدافند غیر عامل است .
در ادامه پرندین تاکید داشت: کارگروه ها بر اساس شرح وظایف مربوطه در حوزه پدافند غیر عامل جلسات خود را به صورت منظم و مستمر برگزارنمایند و مصوبات جلسات را به همراه ارائه برنامه ها، راهکارها و پیشنهادات به صورت مکتوب به دبیرخانه شورای پدافند غیرعامل شهرستان تهران ارسال نمایند.
معاون امنیتی انتظامی اظهار داشت شناسایی نقاط آسیب پذیر و مخرب، تحکیم زیرساختهای شهرستان ،پیش بینی حوادث ، فرهنگ سازی ،آموزش و ترویج ، اطلاع رسانی ، احصاء آسیب ها و نقاط ضعف و همچنین سطح بندی و تحکیم زیرساخت هایی همچون تجهیز و راه اندازی مولدهای برق اضطراری از اهداف پدافند غیرعامل در زمان بحران می باشد ، که انتظار می رود کارگروه های تخصصی زیر مجموعه شورای پدافند غیر عامل شهرستان در این راستا قدم بردارند.
وی در ادامه با بیان اینکه دشمن به دنبال این است انتخابات امسال را کمرنگ و مردم را دلسرد کند، افزود: هر کس در هر جایگاهی باید برای برگزاری انتخابات با شکوه، پرشور، سالم و بی‌طرفی تلاش کند و با این انتخابات می‌توانیم دشمن را به عقب برانیم.
 در پایان جلسه اعضای جلسه پس از بحث و تبادل نظر، برخی مشکلات پیشنهادات را ارائه نموده و برای بهبود کار مصوباتی نیز به تصویب رسید.

  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 52