En
تاریخ : چهارشنبه 8 ارديبهشت 1400
کد 7965

وبینار تربیت مدرس و آموزش عوامل ستادی انتخابات 1400

دومین جلسه وبینار تربیت مدرس و آموزش عوامل ستادی انتخابات 1400 به صورت مجازی (اسکای روم) برگزار شد.
 به گزارش کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات تهران ، دومین جلسه وبینار تربیت مدرس و آموزش عوامل ستادی انتخابات به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی با حضور "عیسی فرهادی فرماندار مرکز حوزه انتخابیه تهران" ، " شجاعان رئیس مرکز دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور" ، "سروری رئیس ستاد انتخابات" ، "آرام مسئول کمیته آموزش حوزه انتخابیه تهران" ، "حجت الاسلام والمسلمین اصغری نماینده امورمساجد شهر تهران"  ، "بشیری جانشین کمیته آموزش و مربی انتخابات" ، "مصلحی شاد مشاور فرماندار در امور اجرایی انتخابات " در سالن اجتماعات فرمانداری تهران بر گزار شد.
"فرماندار مرکز حوزه انتخابیه تهران " در این نشست مهمترین وظیفه فرمانداری را اجرای درست انتخابات دانست و خاطر نشان کرد تمام اهتمام مجموعه فرمانداری تهران برگزاری انتخابات سالم و بدور از حاشیه است و همکارانی که دارای وظیفه در شعب اخذ رای هستند نباید هیچ گونه جانبداری را نسبت به کاندیدای مشخصی داشته باشند و کاربران شعب اخذ رای باید نهایت تمرکز و دقت خود را در اجرای درست وظایف به بکار گیرند چرا که کاربران مهمترین پشتوانه در برگزاری انتخابات هستند .
"امیر شجاعان" رئیس مرکز دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار فرایندهای الکترونیک در برگزاری انتخابات را بیان و اعلام  نمودند اغلب  فرایندهای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، از جمله بحث احراز هویت، عملیات تجمیع و ارسال صورتجلسات در  شعب انجام خواهد شد و با اشاره به اینکه فرایندهای برگزاری انتخابات به چهار مرحله دسته بندی می شوند.
مرحله اول:  فرایندهای قبل از روز برگزاری انتخابات  دارای ۱۴ فرایند می باشد.
مرحله دوم: فرایندهای روز برگزاری انتخابات  با ۴ فرایند می باشد.
مرحله سوم: فرایندهای بعد از روز اخذ رای با ۳ فرایند می باشد.
 مرحله چهارم فرایندهای پشتیبان انتخابات با ۴ فرایند انجام میگیرد.
رئیس مرکز دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار با اشاره به اینکه فرایندهای روز برگزاری انتخابات یکی از مهمترین فرایندهایی است که می بایست بازرسین بر روند اجرای دقیق آن نظارت دقیق و کافی داشته باشند اظهار کرد: این فرایندها شامل: 1- احراز هویت الکترونیکی 2- کنترل رای تکراری3 - اخذ رای و شمارش آرا، ثبت صورتجلسه شعبه اخذ رای  4- شمارش و تجمیع آرا میباشد.
ایشان با تاکید بر اینکه قانونی شدن احراز هویت مبتنی بر سامانه جامع انتخابات است خاطرنشان کرد: ملاک رای تکراری پاسخ سامانه است و نه مهر شناسنامه؛ البته همچنان مهر بر روی شناسنامه‌ها خواهد خورد. بنابراین بایستی کد استعلام شماره ملی از سامانه در تعرفه انتخابات درج شود و نباید به هیچ عنوان به فردی که احراز هویت نشده است برگه تعرفه داده شود و قبل از انجام احراز هویت مطابقت دادن شخص رای دهنده با مدارک ارائه داده شده(کارت ملی- شناسنامه) توسط اپراتور  و دیگر عوامل الزامی میباشد. ایشان در ادامه در این نشست ویدئو کنفرانسی به پرسش و پاسخ  و همچنین به بحث و تبادل نظر با روسای مناطق پرداختند.
در ادامه این وبینار سروری رئیس ستاد انتخابات تهران ضمن تقدیر از مدیران مناطق و عوامل اجرایی، انتخابات را عرصه تعیین سرنوشت کشور دانستند و رای را ابزاری برای اعلام نظر و دیدگاههای مردم عنوان نموده و تاکید کردند مجریان به منظور تامین سلامت جریان انتخابات به عنوان امین مردم انتخاب شده اند امانتداری و پایبندی به ارزشهای اسلامی در انتخابات بسیار حائز اهمیت است که باید مسئولین از این امانت با صیانت محافظت نمایند و در این خصوص  فارغ از هر گونه گرایشهای سیاسی به این امر مهم  ملی بپردازند. ایشان بر ضرورت شروع به کار شعبات اخذ رای در راس ساعت مقرر تاکید نموده و همچنین گفتند شیوه نامه شمارش آراء در زمان مقرر به شعبات ابلاغ می گردد.
آرام مسئول کمیته آموزش حوزه انتخابیه تهران گفت 200 نفر از مدرسین آموزش انتخابات متشکل از افرادی با تجربه و آموزش دیده هستند که در انتخابات ادوار گذشته نیز حضور داشتند و مدرسین در حد فاصل زمان برگزاری انتخابات، اعضای شعب، نمایندگان فرماندار و نیز کاربران را آموزش می دهند. ایشان بر ارائه گزارشات کامل مناطق از آموزش های صورت گرفته تاکید داشته و اعلام نمودند که در این مرحله در مجموع تعداد ۳۷۵ نفر شامل ۲۰۰ نفر از مدرسین انتخابات و نیز ۱۷۵ نفر از عوامل ستادی انتخابات در مناطق تهران به شیوه غیرحضوری و به صورت وبینار با ارتباط دوطرفه آموزش دیدند.
 

 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 86