En
تاریخ : يکشنبه 22 فروردين 1400
کد 7942

بازدید از مزارع کلزای شهرستان تهران

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران بهمراه مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، رییس مرکز جهاد کشاورزی آفتاب و کارشناسان مسئول زراعت شهرستان و استان از مزارع کلزای شهرستان بازدید بعمل آوردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی شهر تهران،مهندس حقی زاده اظهار داشت: برنامه ابلاغی کشت کلزای شهرستان 171 هکتار بوده که مجموعا 161 هکتار کلزا کشت گردیده است.
وی ادامه داد: از ابتدای کشت کلزا تاکنون مزارع کلزای شهرستان به طور مرتب از نظر تغذیه گیاهی، آفات و علف‌های هرز مورد رصد و پایش قرار گرفته است و ضمن تماس با کلزاکاران، توصیه‌های کارشناسی در خصوص زمان و نحوه مبارزه با علف‌های هرز، آفات و تغذیه کودی ارائه گردیده است.
 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تهران تصریح کرد: خسارات وارده به کلزای شهرستان عموماً در اثر سرمازدگی، علف‌های هرز و عدم کیفیت بذور است که در صورت عدم مدیریت و مبارزه به موقع، به محصول کلزا خسارت جبران ناپذیری وارد می‌شود.
وی ادامه داد: دانه کلزا حاوی ۴۰ تا ۴۵ درصد روغن و کنجاله آن حاوی ۲۰ تا ۲۵ درصد پروتئین است و روغن کلزا جزو با کیفیت‌ترین روغن‌های خوراکی محسوب می‌شود و پروتئین موجود در کنجاله کلزا در تغذیه دام و طیور استفاده می‌گردد.
مدیر جهاد کشاورزی افزود: کلزا یکی از محصولات استراتژیک است که مشارکت کشاورزان در کشت آن موجب می‌شود دولت بخشی از نیاز کشور به روغن را در داخل کشور تأمین کند و از وابستگی به سایر کشورها جلوگیری شود.
 
  • نوشته شده
  • توسط جهاد کشاورزی شهر تهران فرمانداری تهران
  • تعداد بازدید 22