En
تاریخ : شنبه 11 بهمن 1393
کد 794

تمهیدات استانداری برای تامین مایحتاج شب عید اعلام شد

معاون برنامه ریزی استانداری تهران از ذخیره سازی 5000 تن سیب و پرتقال و 4000 تن گوشت قرمز برای ایام پایانی سال خبر داد.
عمت الله ترکی در گفت و گو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به 23 قلم کالای پرمصرف برای ایام پایانی سال گفت: در مورد این کالاها تدابیر لازم از ماه قبل شروع شده و تا کنون در بحث میوه و مرکبات حدود 5000 تن سیب و پرتقال ذخیره سازی شده است.

وی افزود: بیشتر محصولات از استانهای همجوار استان تهران با کیفیت و قابلیت خوبی برای شب عید آماده شده‌اند و در بخش گوشت قرمز و گوشت سفید برنامه ریزی‌هایی شده که در ایام پایانی سال مشکلی نداشته باشیم.

وی در خصوص ذخیره سازی 4000 تن گوشت قرمز و نحوه عرضه آن نیز گفت: با برنامه ریزی انجام شده از سوی سازمان جهاد کشاورزی یک هفته مانده به عید گوشت مرغ وارد بازار می‌شود.

ترکی تاکید کرد: در بحث ذخیره سازی گوشت مرغ برنامه ریزی خوبی در استان تهرران شده و حتی مازاد مصرف استان صادر می‌شود.

ترکی در پاسخ به این سوال که آیا نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا امسال برگزار می‌شوند، نیز گفت: کالاهای پرمصرف در قالب برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در سطح بازار عرضه می‌شوند البته تعداد و مکان آنها در جلسه تنظیم بازار استان تهران در هفته آینده مشخص می‌شود.

وی با تاکید بر این که امسال نیازی به واردات در استان نداریم، افزود: در مورد حبوبات و روغن نیز برنامه ریزی‌هایی انجام شده که آنها نیز د جلسه ستاد تنظیم بازار استان اعلام می‌شود و این اقلام در ایام پایانی سال جاری و روزهای ابتدایی سال 94 به فراوانی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

ترکی از طرح تشدید بازرسی در ایام پایانی سال نیز خبر داد و گفت: کارگروهی با حضور بازرسان اتحدیه‌ها، تعزیرات حکومتی استان و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت به صورت مشترک تشکیل شده که با هدف جلوگیری از تخلفات احتمالی در ایام پایانی سال در قالب گشت‌های مشترک، طرح تشدید بازرسی را اجرا می‌کنند.
  • نوشته شده
  • توسط فروزان ایروانی
  • تعداد بازدید 143