En
تاریخ : دوشنبه 27 بهمن 1399
کد 7825

فرماندار تهران گفت:

خطر شیوع ویروس کرونا میان دستفروشان و شهروندان جدی است/ ساماندهی دستفروشان در پایتخت امری ضروری است

به منظور ساماندهی وضعیت دستفروشان و بساط گستران سطح معابر شهری جلسه ای به ریاست "عیسی فرهادی" معاون استاندار و فرماندارتهران در سالن اجتماعات فرمانداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران ، عیسی فرهادی ضمن خیر مقدم به حاضرین گفت: دستفروشان زیادی در سطح تهران  فعالیت دارند که آمار آنان در روزهای پایانی سال افزایش می‌یابد که کنترل و نظارت بر نحوه فعالیت آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فرماندار تهران با اشاره به اینکه در شرایط کرونایی قرار داریم و با توجه به شرایط اقتصادی تعداد دستفروشان روز به روز در حال افزایش است  و با توجه به نامشخص بودن پایان دوران کرونا لذا باید توجه داشت که شهرداری به تنهایی نمی‌تواند این پدیده اجتماعی را ساماندهی کند و باید  اصناف، راهور، دانشگاه علوم پزشکی  و نیروی انتظامی باید در جهت ساماندهی دستفروشان همکاری‌های و تعامل لازم را به عمل آورند.
ایشان همچنین به  مسأله دستفروشی وانت بارها اشاره کرد و افزود: در بسیاری از میادین و حاشیه خیابان‌های پایتخت وانت‌بارهای میوه حضور یافته و دوبله و سوبله پارک می‌کنند که نه تنها سبب ترافیک در سطح تهران شده بلکه چهره شهر را هم مخدوش می‌کنند. بنابراین ساماندهی این وانت‌بارها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار تهران گفت ، حضور دستفروشان به ازدحام جمعیت می‌افزاید و بیم خطر شیوع ویروس کرونا را میان دستفروشان و شهروندان بیشتر می‌کنددر این راستا باید محیطی بهداشتی برای فعالیت‌شان فراهم شود.
فرهادی خاطر نشان کرد  موضوع جمع آوری دستفروشان مطرح نیست و بیشتر ساماندهی در این حوزه مورد تأکید است، ابراز امیدواری کرد با تعامل و همکاری همه دستگاهها و همچنین دستفروشان بتوانیم گام مهمی در جهت برقراری نظم و انضباط و اجرای بهتر طرح ساماندهی دستفروشان برداریم.
گفتنی است این جلسه که با حضور فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران، معاون هماهنگی امور عمرانی و معاون امنیتی انتظامی فرمانداری تهران ، نماینده دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی تهران،نماینده دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی،نماینده دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی ایران،نماینده فرماندهی انتظامی تهران بزرگ،نماینده معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران،مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران، مدیرعامل شرکت شهربان و حریم بان شهرداری تهران ، شهردار منطقه 4 تهران، شهردار منطقه 11 تهران و نماینده اتاق اصناف تهران برگزار گردید و در پایان ضمن استماع گزارشات و راهکارهای هر یک از دستگاه ها ، تصمیمات نشست جمع بندی  و در قالب مصوبات ابلاغ گردید.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 75