En
تاریخ : شنبه 25 بهمن 1399
کد 7818

دکتر ملانظری در وبینار توانمندی سازی زنان دانشگاه الزهرا: توانمندسازی زنان در حوزه‌های مختلف، لازمه تحقق توسعه پایدار در کشور است

نخستین وبینار از سلسله نشست‌های توانمندی سازی زنان در دانشگاه الزهرا(س)

رییس دانشگاه الزهرا با بیان اینکه امروزه توسعه پایدار یکی از بسترهای رشد و تعالی انسان است، توجه به بحث توانمندسازی زنان و تمرکز بر این موضوع را یکی از مصادیق و لازمه‌های تحقق توسعه پایدار در جامعه دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه الزهرا، نخستین وبینار از سلسله نشست‌های توانمندی سازی زنان از سوی پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا با همکاری مراکز اجرایی، دانشگاهی، ملی و بین المللی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) با هدف تبادل تجربه و هم افزایی در زمینه توانمندسازی زنان از امروز (چهارشنبه ۱۵ بهمن‌ماه) با موضوع توانمندسازی زنان در حوزه علوم و فناوری با حضور دکتر ملانظری رییس دانشگاه الزهرا بصورت آنلاین برگزار شد.
دکتر مشکین فام رئیس پژوهشکده زنان دانشگاه در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به حاضرین و تبریک ولادت حضرت زهرا (س) توضیحاتی در خصوص سلسله وبینارهای توانمندسازی زنان ارائه کرد و گفت: این وبینارها همزمان با ایام ولادت حضرت زهرا (س) و دهه فجر از ۱۵ بهمن تا ۲۲ بهمن با سخنرانی بیش از۸۰ استاد از کشورهای مختلف از جمله: عراق، عمان، مالزی، اردن و... برگزار خواهد شد.
در ادامه دکتر مهناز ملانظری رییس دانشگاه الزهرا نیز ضمن تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه (س) و دهه مبارکه فجر، مطرح کرد: قطعا یکی از محل‌های طرح و بحث در حوزه زنان دانشگاه الزهرا است. دانشگاهی که بیش از ۱۰ هزار دانشجو دختر در آن مشغول به تحصیل هستند و عمده فعالیت های آن توسط بانوان توانمند اداره می شود.
وی با بیان اینکه امروزه توسعه پایدار یکی از بسترهای رشد و تعالی انسان است، ادامه داد: توجه به بحث توانمندسازی زنان و تمرکز بر این موضوع، قطعا یکی از مصادیق و لازمه‌های تحقق توسعه پایدار در جامعه است که امیداواریم حضور پژوهشگران در این نشست، فرصتی باشد تا ما به عنوان اعضای دانشگاه ویژه بانوان کشور، قدر و سهم خود را در اثرگذاری این امر ادا کرده و با پژوهش‌های علمی و تصویرسازی‌های دقیق، در تدوین برنامه‌ها و تصمیم گیری‌های اساسی کمک کنیم. 
رییس دانشگاه الزهرا با اشاره به شرایط کنونی جهان و همه‌گیری ویروس کرونا، گفت: در این دوران، تصویری جدید از مشارکت و نقش زنان در جامعه و حضور پررنگ آن‌ها در تیم های پژشکی در کمک به بیماران را شاهد هستیم و زنان ما بار دیگر نشان دادند که در بحران‌ها حضور جدی دارند و قطعا با حضور و فداکاری‌های آن هاست که سلامت روانی جامعه نیز در این دوران تأمین می‌شود.
وی در پایان با بیان اینکه برگزاری چنین نشست هایی با توجه و تعمق بر چالش های پیش رو، در حل معضلات بسیار موثر خواهد بود، افزود: امیدواریم این نشست‌ها و همایش‌ها، زمینه ساز حضور پررنگ تر زنان در حوزه‌های مختلف جامعه باشد.

https://www.alzahra.ac.ir/R-fdGuyEk
 
  • نوشته شده
  • توسط دانشگاه الزهرا فرمانداری تهران
  • تعداد بازدید 24