En
تاریخ : شنبه 17 آبان 1399
کد 7579

نشست شورای مشورتی جوانان شهرستان تهران

نشست شورای مشورتی جوانان فرمانداری شهرستان تهران با محوریت توسعه روستاهای بخش مرکزی تهران با حضور"ابوطالب فرنیاپور"بخشدار مرکزی تهران و جمعی از اعضای شورای مشورتی جوانان در محل بخشداری مرکزی تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی ، در ابتدای این نشست فرنیاپور، بخشدار مرکزی تهران ضمن اشاره به ظرفیت های فراوان روستاهای اطراف تهران گفت: درسال های اخیر و در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات مثبت فراوانی در این روستاها صورت گرفته که رضایت مردم و درمواردی مهاجرت معکوس نشان از موثر بودن این اقدامات دارد. البته تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم و معتقدیم ظرفیت این مناطق بکر و در همسایگی تهران ناشناخته باقی‌مانده است.
وی افزود: با برنامه ریزی دقیق و هدایت منابع به نفع خانوارهای ساکن روستا می‌توان از مهاجرت به شهرها جلوگیری کرده و ضمن تامین نیازهای شهر بزرگی چون تهران ، درآمدزایی برای روستانشینان را نیز ایجاد نمود.
ندا اکبری، دبیر شورای مشورتی جوانان تهران ضمن یادآوری ظرفیت های این شورا گفت: توجه به ظرفیت هایی همچون بوم‌گردی و تولیدات عشایری در مسیر توسعه روستا شتاب ایجاد خواهد کرد و شورای مشورتی تهران این موضوع را در کارگروه های مربوط مورد بررسی قرار خواهد داد.
پس از این نشست جمعی از اعضای شورای مشورتی جوانان تهران به همراه فرنیاپور، بخشدار مرکزی تهران از روستاهای مسگر آباد، هاجرآباد، سرخه‌حصار و همه سین بازدید کرده و از نزدیک با ظرفیت های موجود در این مناطق آشنا شدند.
طی این بازدید میدانی بخشدار مرکزی تهران در هر روستا ضمن دیدار با رابط روستا و دهیار گزارش های مربوط به هر روستا را دریافت کرد.

  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 92