En
تاریخ : سه شنبه 1 مهر 1399
کد 7484

سرانه درمانی تهران افزایش می‌یابد

فرماندار تهران گفت : با اشاره به طرح های بزرگی که دولت در پایتخت اجرا کرده‌است سرانه تخت‌های درمانی این استان بدون لحاظ بیمارستان‌های بخش خصوصی پایین است اما با احداث سه بیمارستان یکهزار تختخوابی افزایش می‌یابد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران ، فرهادی معاون استاندار و فرماندار تهران در گفتگویی گفت  با بیان اینکه یکی از این سه بیمارستان در شمالغرب تهران تا پیش از پایان کار دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری می‌رسد، از تخصیص زمین به ۲ بیمارستان دیگر در جنوب و شرق پایتخت خبر داد.
وی اضافه‌ کرد: گازرسانی به روستاها یکی دیگر از طرح‌های بزرگ دولت بود که در نتیجه آن تا پایان امسال همه روستاهای اطراف پایتخت از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شود.
فرهادی اظهارداشت: توسعه خطوط مترو حمل و نقل ریلی از دیگر اقدامات قابل توجه دولت محسوب می‌شود که زمینه تسهیل تردد ساکنان این استان به پایتخت و دیگر نقاط را فراهم کرده‌است.
فرماندار تهران به ایجاد رینگ آبرسانی «قمربنی هاشم» در پایتخت اشاره کرد و بهره‌برداری از آن را زمینه‌ساز یکسان‌سازی کیفیت آب آشامیدنی در تمامی مناطق ۲۲ گانه پایتخت برشمرد.
وی تصریح کرد: تهران در بحث سرانه ورزشی و آموزشی یکی از محروم‌ترین و کم برخوردارترین مناطق کشور به شمار می‌آید و با وجود ورود خیران به حوزه احداث مدرسه، همچنان با کمبود کلاس درس مواجه است.
مهاجرت مانع از متعادل شدن سرانه‌ها در تهران می‌شود
فرماندار تهران گفت: حجم مهاجرت از دیگر مناطق کشور به پایتخت قابل توجه است و همین موضوع به افزایش حاشیه‌نشینی و در نهایت مطالبه سرانه‌های خدماتی، فرهنگی، آموزشی و درمانی منجر می‌شود.
فرهادی افزود: با تداوم این مهاجرت‌ها که سالانه حجم آن به ۲۵۰ هزار نفر می‌رسد، تهران نمی‌تواند در سرانه‌های مختلف به نقطه متعادلی برسد.
وی یادآورشد: در صورتی که بتوان در شهرها و روستاهای مبدا شغل مناسب برای این افراد ایجاد کرد، قطعا می‌توان شاهد کاهش حجم مهاجرت به پایتخت بود.
۸۵ درصد متکدیان تهران اتباع هستند
فرماندار تهران گفت: طرح جمع‌آوری کودکان کار و خیابانی و متکدیان در سال گذشته اجرا شد و نشان داد که درصد قابل توجهی از این افراد از میان اتباع کشورهای همسایه هستند.
وی اظهار داشت: در مذاکره با سفرای این کشورها نیز بنا شده است این افراد برای ساماندهی به کشور خودشان عودت داده‌ شوند.
کرونا بیشترین تاثیر را در بخش خدمات تهران گذاشت
فرماندار تهران گفت: روند کاهش نرخ بیکاری به طور چشم‌گیری در دولت تدبیر و امید ادامه ‌داشت و به حدود ۱۰ درصد تا پایان سال ۱۳۹۸ رسید تا آنکه شیوع کرونا این وضعیت را به هم ریخت و بیشترین صدمه خود را به بخش خدمات وارد کرد.
وی اعلام کرد: برخلاف سایر استان‌ها، ۶۰ درصد اشتغال تهران مربوط به بخش خدمات است و با شیوع کرونا اغلب افرادی که در این حوزه مشغول به کار بودند، بیکار شده‌اند یا بخشی از توان کاری خود را از دست داده‌اند.
«فرهادی» به بیکاری پنهان موجود در تهران نیز اشاره کرد و ادامه داد: زنان سرپرست خانواری که بیمه نیز نداشتند و در همین بخش خدمات مشغول به کار بودند از این وضعیت متضرر شده‌اند در حالی که آمار اشتغال آنان در جایی به ثبت نرسیده‌است.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 28