En
تاریخ : دوشنبه 31 شهريور 1399
کد 7480

جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان تهران

جلسه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان تهران روز دوشنبه سی و یکم شهریور ماه 99 به ریاست "لطف اله پرندین "معاون امنیتی و انتظامی فرمانداری تهران و با حضور اعضای کمیسیون در سالن اجتماعات فرمانداری تهران برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران : پرندین معاون امنیتی و انتظامی ضمن خیر مقدم به مدعوین اظهار داشت اجرایی کردن مصوبات جلسات کمیسیون با توجه به حساسیت موجود نسبت به قاچاق کالا و ارز در کشور به عنوان یک چالش اقتصادی و اجتماعی حائز اهمیت است و معضل  قاچاق کالا و ارز علاوه بر اینکه به عنوان یک تهدید جدی بر سر راه تجارت آزاد است هزینه های زیادی نیز بر بدنه اقتصادی کشور تحمیل می کند . ایشان افزود با توجه به شرایط حاکم در جامعه و نیاز مردم به اقلام مربوط به بیماری کرونا که نیاز مردم است افراد سود جو مشکلاتی برای دسترسی آسان مردم به آن ایجاد می کنند ، دستگاههای مرتبط بایستی نسبت به پیگیری اقلام مربوط به بیماری کرونا که قاچاق می شود اقدام لازم داشته باشند ، پرندین خاطر نشان کرد خوشبختانه پلیس فتا با اقداماتی که در خصوص کنترل سایت های فضای مجازی که بصورت غیر قانونی اقدام به فروش اقلام غیر بهداشتی مربوط به کرونا که با قیمت های گزافی به مصرف کننده گان عرضه می کردند این سایت ها را شناسایی و با گردانندگان آن‌ها برخورد قانونی صورت پذیرفت.
نماینده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت، در بحث بیماری کرونا وارد پیک سوم شدیم و آمارمرگ ومیرها افزایش داشته وضروریست مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی دقت نظر بیشتر داشته باشند، ایشان تصریح کرد باتوجه به فرا رسیدن فصل سرما و موضوع بیماری آنفلوانزا و نیاز به واکسن که از طریق شبکه های بهداشتی و درمانی انجام می شود لزومی ندارد همه استفاده کنند ، کسانی که دارای بیماری زمینه ای می باشند باید استفاده کنند.
 نماینده شرکت فراوردهای نفتی در این جلسه اظهار داشت اقدامات قابل قبولی در جهت تهیه نفت سفید و گاز مایع برای مشترکین فاقد گاز شهر در سامانه توزیع الکترونیک سامانه تجارت انجام و اطلاع رسانی لازم صورت گرفته است . درادامه جلسه نمایندگان صمت، تعزیرات ، و دانشگاه علوم پزشکی در خصوص اقدامات و کشفیات اقلام غیر بهداشتی گزارشاتی ارائه دادند و در پایان پس از بررسی و تبادل نظر تصمیماتی اتخاذ شد.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 22