En
تاریخ : دوشنبه 29 دي 1393
کد 737

بانوان کارآفرین الگوی مناسبی برای توسعه فعالیت های اقتصادی هستند

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران گفت: بانوان کارآفرین الگوی مناسبی برای توسعه فعالیت های اجتماعی و اقتصادی بانوان هستند.
زهرا ساعی  خبرنگار ایرنا گفت: یکی از برنامه های مهم استانداری تهران در اجرای طرح توانمند سازی بانوان، توجه به بانوان کارآفرین به ویژه در حوزه روستایی است که این امر با جدیت دنبال و برنامه های آن در سطح استان تهران اجرا می شود.

وی گفت: هم اکنون طرح شناسایی بانوان کارآفرین موفق به صورت پایلوت در شهرستان ری انجام می شود و این طرح در سایر شهرستان های استان تهران به ویژه در مناطق روستایی اجرا می شود.

ساعی افزود: در اجرای این طرح، تلاش می شود تا ضمن شناسایی بانوان کار آفرین، آن دسته از بانوانی که در تولید محصولات کشاورزی و صنایع دستی فعالیت می کنند نیز شناسایی شده و با تأمین مواد اولیه مورد نیاز و بازاریابی محصولات آنان در سطح استان تهران و یا سایر استان های کشور، آنان را در توسعه فعالیت اقتصادی یاری رساند.

مشاور استاندار تهران اظهار داشت: هم اکنون طرح بازاریابی بین المللی محصولات تولیدی بانوان روستایی استان تهران در دست بررسی است تا آن دسته از محصولاتی که از کیفیت لازم و توان رقابت با سایر محصولات خارجی برخوردار می باشند شناسایی و زمینه صادرات آنها به سایر کشورها فراهم شود.

ساعی تأکید کرد: در بخش روستایی باید توجه داشت که توسعه پایدار روستا در سایه ایجاد فرصت های شغلی پایدار میسر می شود و در این بین بانوان که جمعیت فعال جامعه روستایی را تشکیل داده و بسیاری از محصولات کشاورزی و صنایع دستی را تولید می کنند در صدر توجه قرار دارند.

وی افزود: با هماهنگی هایی که با معاون روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری صورت گرفته، زمینه دریافت تسهیلات ارزان قیمت تعاونی های بانوان در روستاها فراهم شده تا آنان بتوانند ضمن افزایش میزان تولیدات خود، در ارتقاء سطح کیفیت محصولات در جهت به دست آوردن بازار مصرف مناسب گام های موثری بردارند.

ساعی بیان داشت: خوشبختانه بانوان کارآفرین نمونه ای در سطح استان تهران مشغول به فعالیت می باشند که از پتانسیل و تجربه بالایی در توسعه فعالیت های اقتصادی برخوردار می باشند که باید این افراد به عنوان الگویی مناسب برای توسعه فعالیت های اجتماعی و اقتصادی بانوان معرفی و با رفع مشکلات آنان، زمینه اشتغال و فعالیت سایر بانوان را فراهم کرد.

مدیرکل امور بانوان استانداری تهران افزود: تعاونی های کوچک بانوان روستایی کمک دهنده مسوولان استان در توسعه اقتصاد جامعه و نیز توسعه روستاها و شهرها محسوب می شوند و باید با حمایت از آنان، زمینه توسعه فعالیت و میزان تولید را که به اشتغالزایی منجر می شود فراهم کرد.