En
تاریخ : شنبه 21 دي 1398
کد 6694

طرح اورژانس برای استفاده از مترو در امدادرسانی

تحریریه خبر- رئیس سازمان اورژانس کشور در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های مشارکتی شهرداری تهران با سازمان اورژانس کشور در جمع خبرنگاران، گفت: با کمک شهردار و همه عزیزانی که در مناطق هستند امروز پروازهای اورژانس برای اولین بار در سطح شهر تهران انجام می‌شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران ، رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: قرار است در بخش‌هایی از شبکه مترو، رمپ‌هایی به بیمارستان‌های نزدیک به خطوط مترو زده شود تا در صورت نیاز به انتقال تعداد زیادی مصدوم، از آن استفاده شود.
وی افزود: تعداد قابل توجهی پد بالگرد در نقاط مختلف شهر تهران ایجاد شده است که از این پس می‌توانیم تعداد بیشتری از مددجویان خود را امدادرسانی کرده و آنها را به مراکز درمانی برسانیم.
رئیس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: همچنین برای بالا بردن سطح آگاهی مردم و ارائه آموزش‌های شهروندی در خصوص خود امدادی و دیگر امدادی هم تفاهم‌نامه‌هایی با شهرداری تهران به امضا رسیده است.
کولیوند گفت: در بحث ایجاد پایگاه های اورژانس موتوری و آمبولانسی هم با شهرداری تهران، طرح‌های مشترکی در حال اجرا داریم که از این پس کنار ایستگاه‌های آتش‌نشانی استقرار عوامل اورژانس را خواهیم داشت.
وی افزود: در بحث مترو هم قرار است رمپ‌هایی به بیمارستان‌های ترومای ما که نزدیک مترو هستند ایجاد شود تا در صورتی که نیاز به انتقال حجم بیشتری از مجروحین و مصدومین بود بتوان از شبکه مترو استفاده کرد.
رئیس سازمان اورژانس کشور در پاسخ به این سوال که زمان رسیدن اورژانس بر سر حادثه در تهران چقدر است، گفت: به طور متوسط موتورلانس‌ها کمتر از ۱۰ دقیقه و آمبولانس‌ها حدود ۱۴ دقیقه بعد از اعلام حادثه به سر صحنه می‌رسند اما با ایجاد پدهای اورژانس هوایی حتما مصدومان در حدود ۱۰ دقیقه‌ای به بیمارستان‌ها خواهند رسید.
وی در خصوص اینکه آیا بیمارستان‌ها هم به پدهای بالگرد مجهز شده اند یا خیر، گفت: بله این اتفاق رخ داده و در حال انجام است. البته این به معنای استقرار پد بالگرد در همه بیمارستان‌ها نیست بلکه تنها تعدادی از بیمارستان‌ها که تروما هستند و امکانات پذیرش بیماران را دارند به این شبکه متصل خواهند شد.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 5