En
تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1398
کد 6558

جلسه هماهنگی و ساماندهی بازرسین و سربازرسین شعب اخذ رأی در حوزه انتخابیه تهران

اولین جلسه هماهنگی و ساماندهی بازرسین و سربازرسین شعب اخذ رأی حوزه انتخابیه تهران در مورخ 98/9/20 در محل هیئت بازرسی انتخابات تهران ( سالن جلسات بخشداری مرکزی تهران ) برگزارگردید.
به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی ، در این جلسه رئیس هیئت بازرسی انتخابات تهران ضمن خیر مقدم به مدعوین  و حاضرین در جلسه   انتخابات را تجلی مردم سالاری دینی ،مظهراراده وخواست ملت در تعیین سرنوشت خواند .
وی اظهارداشت در نظامهای سیاسی مبتنی بر دمکراسی و مردم سالاری، مردم با ابزاری به نام انتخابات دیدگاهها و نظرات خود را ابراز می نمایند و انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری به لحاظ شرایط حساس کشور از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
 سروری  دو وظیفه اصلی وزارت کشوردر انتخابات برشمردند . 1-  اجرای قانونمند انتخابات 2- مسئولیت حسن جریان برگزاری انتخابات . بدین منظور و باعنایت به کنترل فرایند نظامند انتخابات و دستور وزیر محترم کشور هیئت های بازرسی انتخابات در وزارت کشور ،استانها و شهرستانها از جمله تهران تشکیل گردیده تا در راستای اجرای بند 2 از وظایف اصلی وزارت کشور در انتخابات نسبت به بازرسی و کنترل جریان اتخابات و صیانت از آرای مردم اقدام نمایند .
لذا باتوجه به پیش بینی شعب اخذ رآی از سوی هیئت اجرایی مرکز حوزه انتخابیه و فرمانداری محترم تهران ، هیئت بازرسی تهران نیاز به حدود 5000 هزار نیرو اعم از بازرس و سربازرس برای انجام وظایف قانونی خود دارد که این مهم با همکاری کلیه نهادها ، سازمانها ، دانشگاهها به ویژه آموزش و پرورش تهران قابلیت اجرا خواهد داشت . در پایان در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در بین مدعوین که از دانشگاهها و مراکز آموزش عالی تهران، شهرداری های مناطق و سایر سازمانهای دولتی حضور داشتند تصمیماتی در خصوص چگونگی تآمین نیرو و هماهنگی های لازم برای جذب سایر حمایتها جهت برگزاری هرچه بهتر انتخابات در حوزه بازرسی انتخابات صورت پذیرد.  
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 93