En
تاریخ : دوشنبه 24 آذر 1393
کد 652

تیم نظارتی برای بررسی کیفیت نان تشکیل شد/ نانوا مقصر بی‌کیفیتی نان است

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران گفت:‌ با توجه به اینکه استان تهران دارای آرد و گندم با کیفیت خوبی است بنابراین نانوا در بی‌کیفیتی نان تأثیرگذار است.
نعمت‌الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره برخورد با نانوایان متخلف در استان تهران اظهار داشت: شب گذشته جلسه‌ای با اتحادیه، تعزیرات و سازمان صنعت و معدن و تجارت در این خصوص برگزار شد.

وی ادامه داد: مردم از کیفیت نان در استان تهران ناراضی هستند و مقرر شد تیم نظارتی مشترکی از دستگاه‌های ذیربط برای بررسی این موضوع و برخورد قانونی با متخلفان نانوایی تشکیل شود.

ترکی با بیان اینکه قیمت، کیفیت و مواد بهداشتی در آرد و نان مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت: با توجه به اینکه استان تهران دارای آرد و گندم با کیفیت خوبی است بنابراین نانوا در بی‌کیفیتی نان تأثیرگذار است.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری تهران تأکید کرد: مردم برای اطلاع دادن از تخلفات صورت گرفته با شماره 124 تماس بگیرند.

وی افزود: در گذشته به اتحادیه نانوایان تذکرات لازم را داده‌ایم و در صورت تخلف نانوایی متخلف پلمب می‌شود.

ترکی درباره 10 هزار هکتار اراضی قابل کشت در استان تهران اظهار داشت: امروز 3 هزار هکتار اراضی کشاورزی آبیاری تحت فشار در شهر ری افتتاح می‌شود و تعهد استان تا پایان سال 10 هزار هکتار است که به این طرح دست می‌یابیم.