En
تاریخ : يکشنبه 23 آذر 1393
کد 649

محصولات تولیدی زنان روستایی استان تهران در بازارچه های فصلی عرضه می شود

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: صنایع دستی و هنرهای سنتی تولیدی زنان روستایی استان، از طریق ایجاد بازارچه های فصلی، عرضه خواهد شد.
'زهرا ساعی' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: عرضه محصولات تولیدی زنان روستایی از طریق بازارچه های فصلی زمینه ساز توسعه پایدار روستاهها و مشارکت بیشتر این قشر در عرصه های اجتماعی و اقتصادی می شود.

به گفته وی، برهمین اساس قرار است بازارچه های فصلی عرضه محصولات تولیدی زنان روستایی، بهمن ماه امسال در هفت استان کشور از جمله تهران برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری بازارچه های فصلی عرضه صنایع دستی و هنرهای سنتی تولیدی زنان روستایی گامی در راستای افزایش مشارکت آنان در روند توسعه روستایی است، اظهار کرد: زنان روستایی نقش مهمی در تحقق اهداف و برنامه های پیش بینی شده در حوزه توسعه پایدار روستاهها دارند.

ساعی تصریح کرد: بر اساس بررسی های کارشناسی انجام شده صنایع دستی و هنرهای سنتی تولیدی زنان روستایی استان تهران، قابلیت لازم برای عرضه در بازارهای داخلی و خارجی را دارند.

مشاور امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: ایجاد بازارچه های فصلی و دائمی عرضه محصولات تولیدی زنان روستایی علاوه بر معرفی و بازاریابی مناسب محصولات تولیدی، شرایط مناسب برای عرضه این محصولات با هدف شکوفایی اقتصادی خانوارهای روستایی را فراهم می کند.

وی با اشاره به مشارکت فعال زنان روستایی در بخش های کشاورزی، دامداری و تولیدی، افزود: یکی از فعالیت های جدی و قابل توجه زنان روستایی، تولید صنایع دستی و هنرهای سنتی است که فراهم کردن شرایط برای عرضه این محصولات می تواند علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی در راستای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشت خانوار، موجب توسعه پایدار روستاهها نیز شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری تهران گفت: حدود 75 درصد زنان روستایی استان تهران، بیسواد و یا کم سواد هستند که این موضوع به عنوان چالشی جدی مانع از مشارکت فعال و موثر این قشر در عرصه های اجتماعی و فعالیت های اقتصادی شده است.

وی افزایش مشارکت زنان در روند توسعه روستاهها را مستلزم رفع موانع پیش روی و ارتقای جایگاه و نقش زنان به عنوان تولید کنندگان موثر روستایی دانست و تاکید کرد: اعطای تسهیلات مناسب و با بهره کم از محل صندوق مهر امام رضا(ع) با همکاری معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری از جمله برنامه های پیش بینی شده برای حمایت از فعالیت های تولیدی زنان روستایی است.