En
تاریخ : چهارشنبه 19 آذر 1393
کد 646

شاخص کیفیت هوای تهران با 40 عدد افزایش در شرایط ناسالم قرار گرفت

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای امروز تهران با 40 عدد افزایش در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.
محمد رستگاری' روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس داده های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز، شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

وی ادامه داد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون هوا فراتر از حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا به لحاظ آلایندگی این ذرات با 40عدد افزایش نسبت به روز گذشته بر روی عدد 127 قرار گرفت.

رستگاری افزود: در شبانه روز گذشته منتهی به ساعت 8 صبح امروز میانگین غلظت آلاینده های منواکسید کربن از 37 به 42 (پاک) و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون از 53 به 72(سالم) افزایش داشته اند.

وی در مورد آلوده ترین مناطق تهران نیز اظهار کرد: ایستگاه های فرمانداری شهر ری (منطقه 20) با 164، سوهانک (منطقه 4) با 158، اقدسیه (منطقه 1) با 155 و پارک سلامت(منطقه 17) با 154 در شرایط ناسالم و آلوده ترین مناطق تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

وی افزود: کیفیت هوا در ایستگاه های پونک (منطقه5) با 81، شهرداری منطقه 15 با 88 و شهرداری منطقه 10 با 94 به عنوان مناطق کمتر آلوده در 24 ساعت گذشته در شرایط سالم قرار داشتند.

رستگاری تصریح کرد: براساس پیش بینی هواشناسی تهران مبنی بر آسمانی ابری قسمتی نیمه ابری در پاره ای نقاط غبار محلی می باشد انتظار می رود شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس باقی بماند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران تصریح کرد: افراد مبتلا به بیماری قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز مناطق ناسالم شهر خودداری کنند.