En
تاریخ : يکشنبه 16 آذر 1393
کد 637

شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم قرار گرفت

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق 2.5 میکرون، شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.
'محمد رستگاری' روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس داده های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 صبح، شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

وی ادامه داد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون فراتر از حد مجاز بوده و میزان شاخص کیفیت هوا به لحاظ آلایندگی این ذرات با 31عدد افزایش نسبت به روز گذشته، بر روی عدد 120 قرار گرفت.

رستگاری با اشاره به میزان دیگر آلاینده های جوی نسبت به روز گذشته در این ساعت اشاره و اظهار کرد: میانگین غلظت آلاینده های منواکسید کربن از 41 به 25(پاک) کاهش و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون از 55 به 68( سالم) افزایش داشته است.

وی افزود: ایستگاه فرمانداری شهرری (منطقه20) با 155، سوهانک (منطقه 4)، پارک رازی (منطقه 11) و شهرک چشمه (منطقه 22) با 154آلوده ترین مناطق شهر تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

وی در مورد مناطق کم آلوده نیز گفت: ایستگاه های پونک (منطقه 5) با 69، شهرداری منطقه 15 و گلبرگ (منطقه 4) با 87 ترتیب کم آلوده ترین مناطق تهران در این مدت بودند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماریهای تنفسی، قلبی، سالمندان و کودکان توصیه کرد: در مناطق ناسالم، از فعالیت های طولانی مدت در فضای باز خوداری کنند.