En
تاریخ : شنبه 15 آذر 1393
کد 633

بازدید از 16 موزه تهران برای دانشجویان رایگان است

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: به مناسب 16 آذرماه - روز دانشجو- دانشجویان می توانند از 16موزه این استان رایگان بازدید کنند.
رجبعلی خسروآبادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: براساس هماهنگی های انجام شده، دانشجویان به مناسبت روز دانشجو با ارایه کارت دانشجویی می توانند از موزه های اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و بعضی از موزه های شهرداری تهران همچون موزه های رضا عباسی، فرش، آبگینه، موزه سنگ و ایران شناسی برج آزادی، مبل ایران، باغ موزه قصر، موزه کودک و موزه سینمای ایران بازدید کنند.

وی افزود: دانشجویان می توانند از موزه های پست و تلگراف، باغ موزه هنر ایرانی، موزه دکتر سندوزی، موزه زمین شناسی، غار موزه استاد وزیری، موزه موسیقی استاد صبا، موزه خودروهای تاریخی ایران و موزه حیات وحش هفت چنار نیز بازدید کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران بیان کرد: این طرح با شعار «میراث گذشته، آگاهی امروز، اقتدار فردا» و با هدف ترغیب و تسهیل بازدید دانشجویان و دانشگاهیان از موزه ها اجرا می شود.

خسروآبادی با اشاره به تقویت روح خودباوری در دانشجویان گفت: این طرح برای آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان از پیشینه گذشتگان و آشنایی با تمدن کهن این مرز و بوم اجرا می شود.

16 آذرماه روز دانشجو نامگذاری شده است.