En
تاریخ : يکشنبه 28 مهر 1398
کد 6229

رئیس اتحادیه فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی تهران: در تولیدات صنایع دستی باید خواسته‌های نسل جدید مورد توجه قرار گیرد

تحریریه خبر- رئیس اتحادیه فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی با بیان اینکه فرصتهای طلایی در بازارهای صادراتی از دست رفته است، گفت: در تولیدات صنایع دستی تحقیق، بررسی و نوآوری وجود ندارد و خواسته‌های نسل جدید مورد توجه قرار نگرفته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، "سیدمحمد عبداللهی" رئیس اتحادیه فروشندگان اشیاء قدیمی و صنایع دستی در رابطه با بازارهای صادراتی و تولید صنایع دستی اظهار کرد: رشد قیمت مواد اولیه، افزایش دستمزد و هزینه‌های جاری تولید، قیمت تمام شده صنایع دستی را به شدت افزایش داده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی معتقد است برای رفع بسیاری از مشکلات پیش روی تولید و صادرات صنایع دستی، دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط باید اقدامات لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: باید نگاه ویژه‌ای بر شناخت نیاز وسلایق بازارهای هدف صورت گیرد تا تولیدات سنتی با سلیقه مشتریان بین‌المللی همخوانی قابل توجهی داشته باشد.
عبداللهی با تاکید بر اینکه تولیدکننده به واسطه مشکلات تولید، توان پرداخت به تحقیق و بررسی از سطح بازار را ندارد، گفت: با وجود آنکه صنایع دستی برگرفته از سنت و گذشته یک کشور و قوم است اما باید نوآوری های هنری در طراحی این محصولات در نظر گرفته شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان اشیای قدیمی و صنایع دستی خاطرنشان کرد: در تولید صنایع دستی باید ارتقای کیفیت و کمیت در نظر گرفته شود که در مسیر این مهم، استفاده از مواد اولیه با کیفیت جایگاه با اهمیتی دارد، از این رو دانشگاه باید برای ارتقا کیفیت مواد اولیه در کنار تولیدکنندگان قرار گیرد.
وی یکی از دلایل عمر کوتاه صادرات صنایع دستی در بازارهای هدف را عدم بررسی بازارها بیان کرد و گفت: باید در راستای صادرات پایدار در تعرفه‌های گمرکی، ارائه خدمات مناسب به تجار و تعامل با تجار دیگر کشورها بازنگری صورت گیرد.
عبداللهی با اعتقاد بر اینکه فرصت‌های طلایی از دست رفته‌اند، اظهار کرد: در فعالیت‌های فعلی، نسل جدید مورد توجه قرار نگرفته و تبلیغات و معرفی هدفمند به درستی برنامه‌ریزی و اجرایی نشده است.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 33