En
تاریخ : چهارشنبه 17 مهر 1398
کد 6149

ویژه برنامه روز جهانی کودک در موزه های فرش و آبگینه برگزار شد

تحریریه خبر- معاون میراث فرهنگی تهران گفت : همزمان با 16 مهر روز جهانی کودک در راستای ترویج فرهنگ حضور و بازدید کودکان از موزه ها ویژه برنامه " کودک و موزه " در موزه های رضا عباسی و فرش تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی و  گردشگری تهران، "محسن شیخ الاسلامی" معاون میراث فرهنگی تهران با اعلام اینکه؛ برگزاری کارگاه بافت و قصه خوانی برای دانش آموزان مقطع دبستانی در موزه فرش و کارگاه نقاشی و قصه خوانی در موزه آبگینه  موجب خرسندی و شادی کودکان بوده است افزود : بیان و شرح آثار موزه ای به زبان قصه و کودکانه می تواند موزه ها را برای کودکان بسیار جذاب کند.
شیخ الاسلامی افزود :فنون مهارت های ارتباطی با کودکان از نیاز های اساسی است که راهنمایان موزه باید به آن تسلط کافی داشته باشند.
وی ادامه داد : به همین منظور همکاری و مشارکت  موزه های تابعه اداره کل میراث فرهنگی  تهران با نهاد های آموزشی در حوزه کودکان باید بیش از گذشته افزایش پیدا کند.
معاون میراث فرهنگی تهران خاطر نشان کرد : توسعه پایدار کشور در گروه ایجاد  علاقه در نسل آینده نسبت به تاریخ و فرهنگ کشور است و اگر امروز از توسعه سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور صحبت می کنیم باید برای هویت بخشی به کودکان برنامه ریزی کنیم.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط میراث فرهنگی استان تهران فرمانداری تهران
  • تعداد بازدید 5