En
تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1398
کد 6127

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تهران: هم افزایی و هماهنگی بین دستگاه ها در افزایش تولیدات کشاورزی ضروری است

تحریریه خبر- معاون فرماندار ضمن اشاره به ارتقاء بخش کشاورزی در شهرستان تهران افزود: در راستای افزایش تولید محصولات کشاورزی شهرستان تهران و روستاهای تابعه آن در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده است ، باید هم افزایی و هماهنگی بیشتری بین دستگاه ها و ارگان های ذی ربط برقرار گردد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، "ابوطالب فرنیا پور"  در جلسه شورای کشاورزی شهرستان تهران  که در تالار اجتماعات این فرمانداری برگزار شد ضمن تبریک روز روستا و عشایر افزود: در تمامی ادوار تاریخی و در همه جای دنیا روستائیان و عشایر با توجه به ظرفیت خدادادی موجود در روستا، نقش مهمی در اقتصاد  وجایگاه ویژه ای در تولید هر کشور دارند از این رو جلسات شورای کشاورزی باید مهم تلقی گردد تا در تقویت سفره مردم و تامین مایحتاج مصرفی آنان بتوانیم به بهترین شکل عمل کنیم.
معاون برنامه ریزی فرمانداری تهران همچنین افزود: مشکلات مربوط به باغات و جاده های بین باغات در بخش کن که دارای مناطق صعب العبور است و در سیل اخیر  خسارات زیادی به آن وارد شده  باید بصورت ویژه بررسی و مرتفع گردد تا  تردد و دسترسی مردم و ادوات کشاورزی جهت کاشت، داشت و برداشت آسان تر صورت گیرد.
فرنیا پور به مدیریت صحیح منابع آب  تاکید کرد و گفت: باید با تشکیل کمیته  و برنامه ریزی جامع و صحیح  آب کشاورزی را تامین  و مصرف آن را  مدیریت و بهینه سازی کنیم.
فرنیا پور ضمن امکان سنجی احداث گلخانه در اراضی زراعی بخش آفتاب ، افزود: با آبیاری تحت فشار گلخانه های احداثی در اراضی مسطح و مرغوب بخش آفتاب می توان به تولید محصولات با کیفیت دست یافت از این رو احداث گلخانه در این بخش باید بصورت جدی دنبال شود تا ضمن افزایش کیفیت محصولات با حداقل آب مصرفی، امکان تولید بیشتر در این بخش و نهایتا اشتغال بیشتر مردم را فراهم کنیم.
در این نشست اداره دامپزشکی شهرستان تهران ضمن اشاره به نبود هیچ موردی از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در خصوص کنترل های لازم  این بیماری و  اقدامات پیشگیرانه آن  گزارشاتی را  ارائه داد .
در ادامه در خصوص کشت کلزا(دانه های روغنی) و چالش تامین آب برای آن ، مقرر شد آب منطقه ای و امور آب تهران بزرگ با اداره جهاد کشاورزی شهرستان تهران در تهیه آب کشاورزی همکاری لازم را داشته باشند.
انتهای پیام/

 
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 33