En
تاریخ : يکشنبه 9 آذر 1393
کد 611

سبزی و صیفی جات تهران سالم است

رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: پایش صیفی جات و سبزیجات شهر تهران از هر نظر مورد بررسی قرار گرفته و سلامت است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، 'علی محمد شاعری' روز شنبه با بیان اینکه فاضلاب شهری در اراضی جنوب تهران تخلیه می شوند و این مساله به صیفی جات و سبزی جات ضرر می رساند، اظهار کرد: متاسفانه فاضلاب شهر تهران به آلاینده ها آلوده بوده و محصولاتی که از این فاضلاب آبیاری شده و تولید می شوند، در صورتی که پایش نشده باشند، ممکن است باعث به خطر افتادن سلامت شهروندان شود.

وی در خصوص اینکه به همین منظور براساس پایش ها محصولاتی که در سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شوند، از هر حیث مورد آزمایش قرار می گیرند، افزود: بر همین اساس سعی شده از مراکزی صیفی جات و سبزیجات تهیه می شود، از استان هایی باشد که این آلودگی ها در آنجا وجود نداشته باشد.

رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به اینکه سازمان میادین میوه و تره بار به صورت مرتب این محصولات را مورد بررسی قرار می دهد خاطرنشان کرد: حفظ سلامت شهروندان از جمله ضروریات مدیریت شهری است و شهرداری تهران از هر نظر این موضوع را پیگیری خواهد کرد.