En
تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 6107

فرماندار تهران: تهران مهد همزیستی اقوام ایرانی است

تحریریه خبر- معاون استاندار و فرماندار تهران ضمن اشاره به وجود اقوام مختلف در تهران، افزود: تجربه همزیستی نمایندگان اقوام مختلف در تهران ، پایتخت ایران را به مهد همزیستی مسالمت آمیز بدل کرده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، " عیسی فرهادی" در روز چهاردهم مهر ماه که به عنوان روز تهران نامگذاری شده است ضمن تبریک این روز، افزود: تهران نماد هویت ملی تمام اقوام ایرانی است که با وجود تضادها،  علایق ، سلایق ، فرهنگ و نوع نگرش به موضوعات مختلف ، جمعیتی چند میلیون نفری را در خود جای داده و چهره ای نمونه از تمدن، هویت و اصالت را رقم زده است.
فرماندار تهران ضمن اشاره به ارزش های فرهنگی،اجتماعی  و معنوی موجود در تهران، افزود: وجود آثار و پیشینه تاریخی،  میراث فرهنگی  و عقبه فرهنگی تهران واقعیتی انکار ناپذیر است که با تأسی از آن می توانیم در راستای حل مشکلات مختلف در جامعه ی امروز تهران گام هایی اساسی برداریم و با همکاری، مشارکت و همزیستی مسالمت آمیز مردم این مهم به وقوع خواهد پیوست.
فرهادی گرامیداشت روز تهران را در توسعه و غنای فرهنگ مردم پایتخت و آشنایی با آداب و رسوم اقوام در ادوار مختلف و نیز دستیابی به نتایج مطلوب در حل مشکلات تهران مهم دانست و گفت: پیشرفت های موجود در تهران مرهون تلاش های بسیار مردم و مسوولین است و ما باید داشته ها، ظرفیت ها و پتانسیل های تهران را بشناسیم تا بتوانیم در حل مشکلاتی نظیر آسیب های اجتماعی ، آلودگی هوا، ترافیک و .. با مشارکت مردم موفقیت های بیشتری بدست آوریم و  اصالت شهر تهران را برای آینده گان به یادگار بگذاریم.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 43