En
تاریخ : چهارشنبه 24 ارديبهشت 1393
کد 61

معاون فرماندار تهران: در راهپيمايي غيرقانوني اخير بازداشتي نداشتيم

معاون فرماندار تهران در مورد بازداشتي هاي اين راهپيمايي گفت: تا جایی که بنده خبر دارم خیر. کسی بازداشت نشده است.
پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران؛ علی اصغر ناصربخت، معاون سیاسی انتظامی فرمانداری تهران در پاسخ به اينكه آیا گروهی که اخیرا با موضوع حجاب و عفاف اقدام به برپایی تجمع و راهپیمایی کردند، برای این کار خود مجوز داشتندگفت: برای این تجمع درخواست مجوز کرده بودند که با آن مخالفت شده بود. اما مبادرت به تجمع و راهپیمایی کردند که این اقدام خلاف بود و نباید این کار انجام می‌شد.


وي افزود: با اختیاری که اخیرا به وزیر کشور تنفیذ شده، نیروی انتظامی به نحوی زیر مجموعه وزارت کشور محسوب می‌شود. ما در تصاویر می‌بینیم که ماموران نیروی انتظامی در میان جمعیت آرام ایستاده و کاری انجام نمی‌دهند.

وي در پاسخ به اينكه چرا نیروی انتظامی ممانعتی از این اقدام غیرقانونی انجام نکرد؟ گفت: بنده خودم هم هنگام برگزاری تجمع آنجا بودم. در واقع حجم انبوه جمعیت به یکباره وارد شد و این حجم انبوه عملا امکان هرگونه اقدامی را از نیروی انتظامی سلب کرد. این گروه می‌خواستند زمان تجمعشان را طولانی‌تر کنند، اما به محض آنکه در میدان تجمع یافتند، نیروی انتظامی با آن‌ها صحبت کرد تا زود‌تر میدان را خالی کنند. در حقیقت حضور نیروی انتظامی در میدان، به معنای همراهی با آن‌ها نبود و نیروی انتظامی مشغول کنترل اتفاقات بود. حتی بخشی از این جمعیت بعد از اتمام راهپیمایی، سر خیابان شهید گمنام تجمع کردند و نیروی انتظامی از اینکه این افراد به سمت وزارت کشور حرکت کنند ممانعت کرد.

معاون فرماندار تهران در مورد بازداشتي هاي اين راهپيمايي گفت: تا جایی که بنده خبر دارم خیر. کسی بازداشت نشده است.

وي در پاسخ به اينكه آیا با برگزارکنندگان این تجمع برخوردی خواهد شد و  تا این لحظه چه پیگیری‌هایی انجام گرفته است؟ گفت:علی القائده می‌توان این موضوع را پیگیری کرد و می‌توان با کسانی که از خط قانون عبور کرده‌اند برخورد کرد. ما اطلاعات مورد نیاز در رابطه با این موضوع را در اختیار داریم و برخی از عناصر هم برای ما شناخته شده هستند. باید منتظر بود و دید که چه روندی از ناحیه مراجع ذی صلاح برای پیگیری این موضوع دنبال خواهد شد.

وي در پاسخ به اينكه اگر اصلاح‌طلبان هم بخواهند چنین تجمعی را برگزار کنند آیا به همین شکل با آنها برخورد خواهد شد؟ گفت: قطعا توقع ما از دوستان اصلاح طلب هم آن است که در مسیر قانون حرکت کنند و هیچ وقت مبادرت به انجام چنین کاری نکنند که ما بخواهیم با آن‌ برخورد کنیم یا مدارا و مماشات کنیم.

من فکر می‌کنم در این کشور همه باید مطیع قانون باشند و قانون را سرلوحه قرار دهند. اگر کسی خلاف قانون عمل کرد، ما نباید این را مبنا قرار دهیم که ما هم خلاف کنیم و ببینیم که برخورد می‌شود یا نه. خیلی از آدم‌ها از چراغ قرمز عبور می‌کنند اما پلیس با آن‌ها برخورد نمی‌کند. ولی دست بر قضا یکی عبور می‌کند و با او برخورد می‌شود.

 ما توقع داریم که همه دوستان مجوز بگیرند. دولت هم اکنون بنا دارد که فضای فعالیت گروه‌های شناخته شده و دارای شناسنامه که مجوز فعالیت دارند را باز کند. البته مشروط بر آنکه فضای جامعه متشنج نشود و کار به جایی نرسد که بی‌قانونی صورت گیرد.
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 327