En
تاریخ : شنبه 8 آذر 1393
کد 606

تهران نیازمند اعتبار 3000 میلیاردی برای مقاوم‌سازی مدارس

استاندار تهران با بیان اینکه تهران برای نوسازی، مقاوم‌سازی و ساخت مدارس جدید نیازمند اعتبار 3000 میلیارد تومانی است، گفت: از خیرین مدرسه‌ساز می‌خواهیم تا اولویت بیشتری برای تهران قائل شوند.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین هاشمی در حاشیه شانزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس که به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه عفاف شهر تهران برگزارشد، با بیان اینکه هر سال در چنین روزی مانور زلزله را داریم و نیاز است تا این حرکت مستمر باشد، گفت: با یک مانور نمی‌توانیم ذهن دانش‌آموزان را در برابر زلزله آماده کنیم. بنابراین آموزش‌ها باید توسط آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های دولتی و غیردولتی به صورت مستمر برگزار شود.

وی ادامه داد: امروز زنگ هوشیاری در برابر زلزله به صورت همزمان در مدارس سراسر کشور نواخته شد تا همه دانش‌آموزان با مباحث مربوط به مقابله با حوادث غیرمترقبه آشنا سوند.

تهران نیازمند اعتبار 3000 میلیاردی برای مقاوم‌سازی مدارس

استاندار تهران در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت ایمنی مدارس تهران اظهار کرد: در شهر تهران برای نوسازی، مقاوم‌سازی مدارس موجود و همچنین ساخت مدارس جدید، نیازمند اعتبار 3000 میلیارد تومانی هستیم که 700 میلیارد تومان آن باید صرف ساخت مدرسه در پروژه‌های مسکن مهر شود.

هاشمی با بیان اینکه تامین این بودجه در توان دولت نیست، گفت: خیرین مدرسه‌ساز کارهای ارزشمندی در کشور انجام داده‌اند اما باید اولویت بیشتری برای تهران قائل شوند. همچنین اولیای دانش‌آموزان ما که توان مالی دارند می‌توانند در این خصوص مشارکت داشته باشند.

استاندار تهران افزود: مقاوم‌سازی مدارس فرسوده و ساخت مدارس جدید در پروژه‌های مسکن مهر باید مورد توجه قرار بگیرد و به کمک مردم در این خصوص نیاز داریم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره وضعیت ایمنی مدارس در شهرستان‌های استان تهران اظهار کرد: وضعیت مدارس ما در شهرستان‌های استان تهران بهتر است اما در شهر تهران مدارسی داریم که 60 سال هم قدمت دارند و باید مقاوم شوند. علاوه بر این به ساخت مدارس جدید هم نیاز است.

هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر چرایی عدم تخصیص 5 درصد از عوارض ساخت و ساز مسکن در تهران به آموزش و پرورش برای نوسازی و ساخت مدارس گفت: این موضوع مربوط به شهرداری است و فرمانداری دخالتی در آن ندارد اما پیگیری‌های لازم در حال انجام است.