En
تاریخ : چهارشنبه 5 آذر 1393
کد 602

«ایست به احترام زندگی» در انتظار نصب دوربین‌های ثبت تخلف و تجدید خط‌کشی تقاطع‌ها

خبرگزاری تسنیم: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به تعویق افتادن اجرای طرح «ایست به احترام زندگی»، اجرای این طرح را منوط به نصب دوربین‌های ثبت تخلف و استانداردسازی خط‌کشی در تقاطعات دانست.

سرهنگ تیمور حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اجرایی شدن مقدمات طرح ایست به احترام زندگی با همکاری شهرداری پایتخت اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح‌های مشابهی درسنوات گذشته نیز طرح‌هایی با هدف استقرار نظم در تقاطعات و ساماندهی عبور و مرور عابران پیاده و خودروها در چهارراه‌ها به اجرا درآمده بود و هریک به دلایلی موفقیت آمیز نبود، لذا اجرای طرح «ایست به احترام زندگی» نیز برای از میان برداشتن موانع پیش رو، در چندین نوبت به تعویق افتاد تا پس از اجرایی شدن هیچ مشکلی بر سر راه آن وجود نداشته باشد و به نتایج مطلوب موردنظر برسد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مهمترین علت به تعویق افتادن اجرای طرح «ایست به احترام زندگی» را مهیا کردن زیرساخت‌ها و بستر لازم برای اجرایی شدن آن دانست و افزود: در هفته‌های اخیر به منظور مهیا کردن زیرساخت‌های لازم، سطح آسفالت معابر در تقاطعات و چهارراه‌های پایتخت بهسازی شده  تا این معابر به صورت استاندارد و اصولی خط کشی شده و مهیای اجرای طرح «ایست به احترام زندگی» شود.

وی ادامه داد: همچنین هم‌اکنون در حال نصب دوربین‌های ثبت تخلف در تقاطع‌ها پایتخت هستیم و پس از تکمیل زیرساخت‌های لازم، این طرح به اجرا درخواهد آمد و به امید خدا طرحی اثربخش، جامع و کامل خواهد بود و با توجه به زمان‌بندی انجام شده و سرعت پیشرفت این پروژه‌ها، تصور می‌کنم که اجرایی شدن طرح «ایست به احترام زندگی» از نیمه آذر ماه آغاز شود.

حسینی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای ساماندهی ترافیک شهری در پایتخت گفت: ساماندهی توقف خودروها در پشت چراغ قرمز، حرکت خودروها بین خطوط و تردد موتورسیکلت‌ها، از جمله مواردی است که با بهره‌گیری از‌ آن‌ها می‌توان مشکل ترافیک پایتخت را تا اندازه بسیاری سامان داد.

رئیس پلیس راهور پایتخت عابران پیاده و راکبان موتورسیکلت را اقشار آسیب‌پذیر در تصادفات توصیف کرد و با توجه به اینکه عابران پیاده و موتورسواران بیشترین آسیب‌پذیری را دارند، ما باید تمام هم و غم خود را در این دو حوزه به کار ببندیم؛ لذا ما علاوه بر استفاده از اقدامات سلبی، برنامه‌هایی برای ارتقاء سطح فرهنگ عمومی ترافیک داریم تا با بهره‌گیری از این برنامه‌های ایجابی، از آسیب‌پذیری این اقشار بکاهیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرایی شدن طرح‌ «ایست به احترام زندگی» و طرح‌های دیگر سلبی و ایجابی، شاهد روزی باشیم که آمار تلفات در سوانح ترافیکی به پایین‌ترین سطح خود برسد و دیگر شاهد مرگ عابران پیاده و موتورسواران بر اثر تصادفات نباشیم