En
تاریخ : چهارشنبه 5 آذر 1393
کد 600

افتتاح 4 ایستگاه مترو در انتظار پله برقی!

مدیر روابط عمومی شرکت متروی تهران و حومه از افتتاح 4 ایستگاه مترو پس از ورود پله برقی خبر داد.

علی‌اکبر روح‌نواز در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر که 4 ایستگاه خط 3 مترو در انتظار نصب پله‌برقی است، گفت: ایستگاه‌های عبدل‌آباد، ولیعصر (عج)، شریعتی، فاطمی، در انتظار ورود پله برقی و افتتاح است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری به مردم قول داده است که ایستگاه‌های مترو را به صورت کامل و همراه با پله برقی افتتاح کند، گفت: این 4 ایستگاه از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آماده بهره‌برداری است، اما به دلیل عدم نصب پله برقی قادر به افتتاح و بهره‌برداری از این چهار ایستگاه نیستیم و این در حالی است که مردم زیادی با شرکت مترو تماس گرفته و عنوان داشتند که به دلیل قیمت مناسب بلیت مترو، ایستگاه عبدل‌آباد و شریعتی بدون نصب پله برقی افتتاح شود.

مدیرروابط عمومی شرکت متروی تهران و حومه با بیان اینکه پله برقی ایستگاه متروی ولیعصر(عج) در "گمرک" تهران است و به زودی به انبار تجهیزات بزرگ مترو منتقل می‌شود، گفت: این ایستگاه دارای 14 دستگاه پله برقی است که از سطح خیابان به قسمت فروش بلیت و پس از آن به سکو مسافران را راهنمایی می‌کند و به نظر می‌رسد تا یک ماه دیگر این ایستگاه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

روح‌نواز در مورد چرایی زمان‌بر بودن نصب پله‌های برقی ایستگاه میدان ولیعصر (عج) گفت: به دلیل بزرگ بودن قطعات پله‌های برقی، در زمانی که مترو مسافر ندارد و در هنگامه شب این قطعات به وسیله ریل به ایستگاه مذکور منتقل و کارشناسان در مدت زمان محدودی باید نسبت به نصب آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پله‌برقی ایستگاه فاطمی نیز در محموله بعدی وارد تهران خواهد شد، گفت: پیش از این 99 درصد ساخت ایستگاه‌ها انجام شده و پس از آن نسبت به سفارش پله‌برقی اقدام می‌شد، اما در حال حاضر مدیریت مترو برای ساخت شمال خط سه و خط 7 از قبل سفارش ساخت پله برقی را به شرکت خارجی مذکور ارائه کرده است و همزمان با نهایی شدن ساخت فیزیکی ایستگاه، پله برقی نیز نصب خواهد شد.

مدیرروابط عمومی شرکت متروی تهران و حومه با بیان اینکه در حال حاضر شرکت مترو سفارش و خرید 455 دستگاه پله برقی را داده است، گفت: مشکل پله برقی که در گذشته وجود داشت، تکرار نخواهد شد، چراکه فرمول نصب پله‌برقی در مترو تغییر کرده است؛ اما مدتی برای بهبود این وضعیت زمان لازم است.