En
تاریخ : چهارشنبه 5 آذر 1393
کد 598

رییس پلیس راهور تهران بزرگ: نظارت بر ترافیک مکانیزه می شود

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: تلاش مجموعه بر این است که در آینده نزدیک حضور فیزیکی پلیس در تهران تا نصف کاهش یافته و ترافیک به صورت مکانیزه نظارت و کنترل شود.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ سید تیمور حسینی افزود: در صورت عدم استفاده از سامانه های هوشمند، نمی توان به توفیقات خوبی در این زمینه دست یافت.

وی با بیان اینکه آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی سه هدف راهبردی پلیس راهور در سال های اخیر است، اظهار کرد: تغییر رفتار رانندگان با تلاش همه جانبه و نگاهی سیستمی به وجود می آید.

سرهنگ حسینی افزود: آموزش کودکان پیش از دبستان زمینه را برای بسترسازی این موضوع مهم ترافیکی فراهم می آورد و باید این فعالیت تا اصلاح رفتار رانندگان متخلف ادامه یابد.

وی بیان کرد: تغییر شناخت و باور شهروندان یکی از مصادیق این بسترسازی محسوب می شود که در نهایت موجب اصلاح فرهنگ عمومی جامعه در زمینه ترافیک می شود.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ بر لزوم نقش خانواده در اصلاح فرهنگ ترافیکی تاکید کرد و گفت: خانواده به عنوان مهمترین نهاد، باید اطاعت پذیری از قانون و مقررات از جمله راهنمایی و رانندگی را جزیی از تربیت خود قرار دهد.

وی افزود: این مجموعه در تلاش است با بهره گیری از سرمایه اجتماعی همچون همیاران پلیس، فرهنگ یاران، رسانه های دیداری، شنیداری و مکتوب به ارتقای فرهنگ ترافیک و تسهیل در آمد و شد شهروندان دست یافت.