En
تاریخ : سه شنبه 4 آذر 1393
کد 597

هیچ استانداری تغییر نمی‌کند/ کمک دولت به مناطق کمتر توسعه یافته در بودجه سال 94

وزیر کشور با تاکید بر شایعه بودن خبر تغییر استانداران گفت: هیچ استانداری تغییر نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار«شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست مشترک استانداران و مدیران بانک‌ها که صبح امروز در تالار پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد، افزود: سلسله جلساتی با دستگاه‌های مختلف و سرمایه گذاران داشته‌ایم که این نشست نیز یکی از این جلسات بود و با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، رئیس صندوق توسعه ملی و رئیس اتاق بازرگانی برگزار شد.

وی افزود:‌ در این جلسه استانداران مشکلات و مسائل مشترک در خصوص تعامل با بانک‌ها را مطرح کردند و بانک‌ها نیز در خصوص نحوه تعامل با استانداران مسائلی را عنوان کرده و از مجموع این مسائل پیشنهاداتی مطرح شد که با استفاده از ظرفیت‌های موجود در بودجه سال 94 و در قالب برنامه ششم، این پیشنهادات لحاظ شود.

رحمانی فضلی با اشاره به عدم تعادل و برابری به لحاظ توسعه اقتصادی در استان‌های مختلف گفت: برخی استانهای کشور از لحاظ توسعه اقتصادی کمی عقب مانده هستند که باید با منطق اقتصادی که دولت در پیش گرفته است توجه ویژه‌ای به این استان‌ها شود.

وی تاکید کرد: دولت در نظر دارد به مناطق کمتر توسعه یافته در بودجه سال 1394 در قالب تسهیلات ویژه و بخشودگی‌های مالیاتی کمک کند تا عقب افتادگی‌های موجود جبران شود.

وی در خصوص مذاکرات هسته‌ای و تاثیر آن بر اقتصاد کشور نیز گفت: اقتصاد کشور بر مبنای اثرگذاری مذاکرات پایه گذاری نشده است. اگر مذاکرات منجر به گشایش شود قطعا این گشایش‌ها در اقتصاد تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت، ولی اگر این اتفاق هم نیفتد با توجه به ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد کارها پیش می‌رود.

به گزارش ایسنا، در آغاز این نشست معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور در گزارشی به تشریح وضعیت تعامل استان‌های مختلف کشور با نظام بانکی پرداخت و نسبت منابع و مصارف بانکی هر استان و روند طی شده در این زمینه را تبیین کرد. همچنین نمایندگان استانداران انتظارات نمایندگان عالی دولت در استان‌ها و مشکلات موجود در این زمینه را در حضور مسئولان ارشد اقتصادی دولت و مدیران بانک‌ها مطرح کردند.

در ادامه این نشست وزیر امور اقتصاد و دارایی پس از طرح انتظارات و دغدغه‌های استانداران با تاکید بر انتظارات به حق استانداران بر ضرورت توجه تام به اجرای مکانیزم‌های غیر تورمی و عدم غفلت از پیامدهای بلند مدت اقدامات در این عرصه تاکید کرد.

این نشست با هدف بررسی راهکارهای خروج غیرتورمی از رکود با حضور استانداران، وزیر کشور و وزیر اقتصاد و دارایی برگزار شده بود.