En
تاریخ : سه شنبه 26 شهريور 1398
کد 5958

جلسه شورای پدافند غیرعامل شهر تهران در فرمانداری تهران برگزار شد

تحریریه خبر- جلسه شورای پدافند غیرعامل شهر تهران به ریاست معاون امنیتی و انتظامی فرمانداری و با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تهران ، مدیران و مسوولان دستگاه های ذی ربط در تالار اجتماعات فردوسی این فرمانداری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، "لطف اله پرندین"  ضمن اشاره به مسائل مختلف در حیطه پدافند افزود: مهمترین مشکلات شهر تهران که به چشم نمی آیند مسائل مربوط به پدافند غیر عامل است.
وی تاکید کرد: تمامی دستگاه ها و سازمان ها باید در زمینه پدافند غیر عامل آموزش لازم را ببینند  از این رو ایجاد فضای آموزشی مناسب در این  زمینه از اولویت های هر سازمانی است.
پرندین به بحث تبلیغات ، ترویج و آموزش ها از طریق صدا و سیما و رسانه ها اشاره کرد و افزود: با توجه به رسالتی که رسانه ها و بویژه صدا و سیما در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم دارد و مخاطبین زیادی را در بر می گیرد می تواند با تولید و پخش برنامه های آموزشی ، مردم را برای زمان حوادث آماده نموده و خسارات ناشی از بحران ها را به حداقل برساند.
معاون امنیتی و انتظامی همچنین ایجاد فضاهای استاندارد در شهرک های اطراف تهران را برای زمان حادثه از راهکارهای مناسبت برای خدمات رسانی بهتر به مردم عنوان کرد و افزود:  قطعاً در تمامی دنیا ، مردم با حوادث و بحران های زیادی روبرو هستند و کشور ما نیز از این امر مستثنی نیست.  مقابله با حوادث و اتفاقات طبیعی نیازمند برنامه ریزی علمی و عملی در زمینه پدافند غیر عامل است و برای این منظور در تمامی پروژه ها و اقدامات این موضوع باید مد نظر قرار گیرد تا تلفات حوادث کاهش یابد.
"ابوطالب فرنیا پور"  معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تهران نیز ضمن اشاره به وجود  بحران های مختلف در زندگی انسان ها و سایر جانداران بر روی کره زمین، افزود: پدافند غیر عامل از موضوعات مهم در هر کشوری است که سیاست های آن کشور را تحت الشعاع قرار می دهد از ا ین رو دولت مردان  برنامه های مربوط به آن را برای اجرا به سازمان ها، ادارات و ارگان های مختلف ابلاغ می کنند.
وی اجرای کامل این برنامه ها را ضامن کاهش تلفات و خسارات و افزایش مصونیت مردم عنوان کرد.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 34