En
تاریخ : چهارشنبه 20 شهريور 1398
کد 5907

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ از انسداد چاه های غیر مجاز و برخورد با متجاوزان حریم رودخانه خبر داد

تحریریه خبر- "علیرضا نیکنام" به تشریح اقدامات صورت گرفته در راستای انسداد چاه های غیر مجاز و برخورد با متجاوزان به حریم رودخانه ها پرداخت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، مدیر امور منابع آب تهران بزرگ با اعلام این خبر افزود: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی دو هفته گذشته 11 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  3/335 متر و با دبی 6/33 لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 52/664 هزار متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ  تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 6 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز در بستر رودخانه انجام گردید و در بخش آب های زیرزمینی، 1 مورد توقیف دستگاه حفاری غیرمجاز ، 16 مورد چاه غیر مجاز شناسایی و اخطاریه آن صادر گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 17 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.
نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 11