En
تاریخ : يکشنبه 17 شهريور 1398
کد 5898

مراسم بزرگداشت شهدای ۱۷ شهریور با حضور محسنی بندپی استاندار و فرهادی فرماندارتهران

تحریریه خبر- مراسم عاشورایی بزرگداشت شهدای هفده شهریور، یکشنبه ۱۷ شهریور با حضور محسنی بندپی استاندار و فرهادی فرماندارتهران، در محل شهرداری منطقه ۱۲ تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه مراسم‌ گرامیداشت یوم الله ۱۷ شهریور میدان شهدا با اشاره به اثرگذاری قیام ۱۷ شهریور ، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق گفته امام خمینی(ره) محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است و مقام معظم رهبری نیز در ادامه اقداماتی از جمله ۱۷ شهریور و حوادث عظیم انقلاب که نشأت گرفته از قیام امام حسین(ع) است را مورد تاکید قرار دادند.
وی افزود: هر چقدر بتوانیم چنین مراسم هایی که از قیام عاشورا سرچشمه گرفته را گسترش دهیم، بصیرت، آگاهی و هوشیاری مردم را به دنبال دارد چرا که هیچ زمانی از سلطه های استکبار در امان نخواهیم بود.
استاندار تهران با بیان اینکه حضور، آگاهی و هوشیاری مردم می‌تواند به عنوان اصل مقاومت و پایداری بر آموزه‌های انقلاب اسلامی و خون شهدا باشد عنوان کرد: قیام ۱۵ خرداد ۴۲ نقطه شروع انقلاب بود و هنگامی که استکبار و استثمار رژیم ستم‌شاهی بیشتر شد امام راحل فرمان مبارزه همه جانبه را صادر کرد که یکی از نقاط عطف انقلاب ۱۷ شهریور بود.
محسنی بندپی گفت: در قیام ۱۷ شهریور همه مردم و گروه های صنفی علیه اقدامات رژیم ستمشاهی به میدان آمدند و خونشان را نثار پیروزی انقلاب کردند تا امروز کشوری مستقل و برخاسته از آرمان‌های حسینی را شاهد باشیم.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 40