En
تاریخ : چهارشنبه 28 آبان 1393
کد 583

مدیرعامل آبفای استان آلودگی آب تهران را تکذیب کرد/ سلامت مردم شوخی بردار نیست

مدیرعامل آبفای استان تهران با اشاره به پایش لحظه‌ای کیفیت آب تهران، وجود هرگونه آلودگی در آب آشامیدنی پایتخت را تکذیب کرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،محمد پرورش در حاشیه نمایشگاه بین المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب در پاسخ به گفته‌های رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران در باره کیفیت آب تهران اظهار داشت: انتظار می‌رود ایشان با اطلاعات و مستندات روشن و مشخصی در باره موضوع مهمی مانند بهداشت آب تهران اظهار نظر کنند.

او ادامه داد: روزانه ٤٢ ایستگاه با ١٠هزار نیروی متخصص وضعیت کیفی آب تهران را پایش می‌کنند و این مورد حساس «شوخی‌بردار نیست». او گفت: شاخص‌های بررسی کیفیت آب تهران بر پایه استانداردهای سازمان جهانی بهداشت است و ناظر عالی این موضوع نیز وزارت بهداشت محسوب می‌شود که تاکنون بر سلامت آب تهران صحه گذاشته‌اند.

پرورش با بیان این‌که هدف اصلی انتقال آب سد ماملو به تهران از همان آغاز ارتقای کیفیت آب جنوب تهران بود تصریح کرد: اولویت نخست ما در طرح ماملو ارتقای کیفیت آب مناطق جنوبی تهران بود و افزایش کمی آب شبکه اولویت‌ بعدی ما محسوب می شد. به گفته مدیرعامل آبفای استان تهران آب سد ماملو به صورت آرمایشی از نیمه مهرماه امسال وارد شبکه آب تهران شده است.

او در پاسخ به افزایش روند مهاجرپدیری تهران خاطر نشان کرد: ما موظفیم آب شهروندان استان تهران را تامین کنیم و در خصوص مباحث جمعیتی اجازه ورود نداریم، اما باید به این نکته اشاره کنیم که دیگر منبع جدیدی برای افزایش کمی آب تهران موجود نیست.