En
تاریخ : سه شنبه 22 مرداد 1398
کد 5652

انتخاب رشته با هویت شغلی ارتباط تنگاتنگی دارد

تحریریه خبر- عبدالرسول کریمی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران به همراه بابلی رئیس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران از پایگاه انتخاب رشته مدرسه امام علی (ع) در منطقه18، بازدید به عمل آورد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، در این بازدید کریمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل ضمن تأکید بر اطلاع رسانی مناسب به اولیا و دانش آموزان اظهار داشت: باید تلاش کنیم آگاهی‌های مناسب را در اختیار دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان قرار دهیم تا بتوانند با بصیرت و آگاهی، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند، هم چنین با توجه به تیپ شخصیتی افراد به دانش آموزان کمک کنیم تا انتخاب رشته  عالمانه و آگاهانه  داشته باشند .
 وی افزود: اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران سعی نموده از مشاوران خوب و توانمند در سطح پایگاه های انتخاب رشته استفاده کنند، خوشبختانه مشاوران شهر تهران آخرین اطلاعات لازم را کسب کرده اند و ارتباط بسیار خوبی بین سازمان سنجش و آموزش و پرورش برقرار است و آخرین اطلاعات در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.
کریمی با اشاره به انتخاب۷۰ پایگاه انتخاب رشته در شهر تهران گفت:  باید سعی شود به قضایا بصورت بُعد تجاری نگاه نشود بلکه هدف این است علاوه بر انتخاب رشته، دانش آموزان و اولیاء آگاهی های لازم را هم کسب کنند.
 معاون پرورشی  اداره کل شهر تهران در ادامه بیان نمود: تخفیفات ویژه ای هم برای خانواده‌های معزز شهدا جانبازان و ایثارگران و فرهنگیان در نظر گرفته شده است تا بتوان دغدغه‌های افراد را به حداقل رساند.
کریمی با اشاره به اهمیت انتخاب رشته، اظهارداشت : انتخاب رشته چون با هویت شغلی ارتباط تنگاتنگی دارد باید سعی کنیم تا اطلاعات دقیق به دانش آموزان داده شود، چرا که حق مسلم دانش آموزان و خانواده ها به حداقل رساندن دغدغه ها است.
 در انتها وی از تلاش‌های منطقه18 قدردانی نمود و عنوان کرد: در منطقه18 تلاش های خوبی صورت گرفته است و از تمامی دست اندرکاران که در جهت تنویر افکار عمومی تلاش می کنند کمال تشکر و قدردانی به عمل می آید.
 گفتنی است؛ افراد مجاز، تا پنج شنبه ۲۴ مرداد، فرصت دارند برای انتخاب ۱۵۰ کد رشته از سایت سازمان سنجش اقدام کنند.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 3