En
تاریخ : دوشنبه 14 مرداد 1398
کد 5554

فرماندار تهران در جلسه روسای مناطق آموزش و پرورش شهر تهران بیان نمود

همراهی آموزش و پرورش در انتخابات به عنوان امانتداران مردم باعث اعتماد بیشتر به صندوق رای می شود.

تحریریه خبر / جلسه روسای مناطق 19 گانه آموزش و پرورش شهر تهران با فرماندار تهران در فرمانداری شهر دماوند با موضوع مشارکت فرهنگیان در امور اجرایی انتخابات مجلس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران ، در این نشست عبدالرضا فولادوند، مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران و عیسی فرهادی، فرماندار تهران حضور داشتند.
عیسی فرهادی، معاون استانداری و فرماندار شهر تهران با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: دو نکته در این چهل سال برای دشمنان نظام اهمیت داشته است. یکی ناکارآمد جلوه دادن حکومت اسلامی است. دشمن می خواهد به ملت های دنیا بگوید این انقلاب اسلامی اگر ناکارآمد باشد، پس اسلام ناکارآمد است. در واقع استکبار حتما برای ۵۰ سال آتی هم برنامه دارد. اما در جامعه ایرانی که همه عاشق حضرت علی (ع) هستند، نمی توانند نفوذ کنند. نکته دوم این است که با توجه به ناکارآمد جلوه دادن نظام می خواهد، ناکارآمدی انقلاب اسلامی را نتیجه بگیرد. در واقع با یک تیر می خواهد دو نشان بزند. یک نشانه اسلام و دوم انقلاب جمهوری اسلامی ایران است.
فرهادی افزود: حضور در این جمع تعلیم و تربیتی که ساختار شخصیت فرهنگی و اجتماعی کشور توسط آنها ساخته می شود، بسیار مهم است. با توجه به اینکه ۱۲ سال کودک در فضای آموزش و پرورش ظرفیتی برای ورود به دانشگاه و اشتغال پیدا می کند. در واقع باید گفت آموزش و پرورش زیربناست و این اهمیت دارد.
فرماندار تهران با اشاره به اهمیت نقش معلم گفت: آنچه در آموزه های دینی ما هم وجود دارد توسعه دنیا بر اساس توسعه و پرورش انسان است و بزرگترین پدافند غیرعامل در یک جامعه نیروی انسانی است.
وی ادامه داد: در موضوع تعلیم و تربیت اگر در مسیر صحیح خودش قرار بگیرد، حتما آن کارآمدی را ایجاد می کند و جامعه به سمت انسجام می رود و همین منجر به بالندگی نظام می شود.
فرهادی اضافه کرد: موضوعی که در آموزش و پرورش کمتر به آن توجه شده است مهارت زندگی است و این باید پیگیری شود. ما در جامعه عاشق تر و پاک تر از معلمان مان نداریم و این مجموعه دریایی از انسان های مومن دارد.
عیسی فرهادی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش فرصتی است تا بتوانیم با دعوت از خانواده ها، دشمن را در پای صندوق های رای و انتخابات نا امید کنیم، از اهمیت جایگاه همراهی و کمک های آموزش و پرورش به نیکی یاد کرد.
وی افزود:در واقع برگزاری این انتخابات که شفاف است در واقع توسط امانتداران مردم برگزار می کنند و از این جهت استرسی وجود ندارد و خروجی انتخابات کاملا سالم است.
همچنین در این نشست، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش و پرورش تهران وظیفه اش نسبت به انتخابات با سایر استان‌ها متفاوت است. مدیر آموزش و پرورش شهر تهران در کنار فرماندار و نمایندگان، به نوعی مجری برگزاری انتخابات هستند.
وی افزود: با توجه به کثرت جمعیت در تهران قطعا برگزاری چنین انتخاباتی بزرگ و طاقت فرساست و امیدوارم با فراخوان و دعوت مردم به پای صندوق های رای دستاورد خوبی داشته باشیم. امیدوارم به یاری خداوند در کنار دوستان وزارت کشور این ماموریت بزرگ و سرنوشت ساز به خوبی انجام شود.
مدیرکل آموزش و پرورش پایتخت با اشاره به اینکه در گذشته نیز کارهای مشارکتی خوبی انجام شده است، افزود: دوستان باید تلاش کنند از نیروهای جوان استفاده کنند. هرچه مجریان انتخابات جوان تر باشند قاعدتا سرنوشت این سرمایه گذاری ما بهتر است و اینها در انتخابات بعدی هم قابل کاربرد هستند.
فولادوند افزود: امیدوارم بتوانیم نیروهای جوانی انتخاب کنیم که بی طرف باشند زیرا ما صرفا مجری انتخابات هستیم و مجری بودن به معنی بی‌طرف بودن است.
وی با اشاره به حمایت صد در صدی آموزش و پرورش شهر تهران از وزارت کشور افزود: با توجه به اینکه ما در شهر تهران یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز داریم، می توان گفت به بیش از یک میلیون خانواده تهرانی دسترسی داریم و می توانیم از آنها دعوت کنیم که به پای صندوق های رای بیایند.این را هم بدانیم که همه ما نیروهای دولت هستیم و اگر مشکلی پیش بیاید برای همه ما و برای نظام هزینه درست می شود. نظامی که هزاران شهید عزیز خون شان برای‌ آن ریخته شده است. همچنین از تلاش های وزارت کشور برای انتخاب های گذشته تشکر می کنم و امیدوارم بعد از این انتخابات خوبی در پیش رو داشته باشیم.
انتهای پیام/

 
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 73