En
تاریخ : چهارشنبه 2 مرداد 1398
کد 5460

جلسات هم اندیشی و آمادگی برای برگزاری انتخابات

تحریریه خبر- معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تهران ضمن اشاره به برگزاری جلسات مختلف هم اندیشی فرمانداری در رابطه با انتخابات افزود: ما از تیر ماه سال جاری تا کنون 10 جلسه هم اندیشی در راستای آمادگی برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری برگزار کرده ایم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، "نظام ملکشاهی" به کاربردی بودن دهمین جلسه هم اندیشی که امروز در فرمانداری تهران برگزار شد اشاره کرد و گفت: راهبردهایی در این نشست ارائه شد که  اولین راهبرد بررسی تعداد شعب اخذ رای در سال های قبل بود با این مبنا که شعب  با آرای بالای 1200 رای در انتخابات مجلس   با تایید هیات نظارت در همان مکان یا در مکان جدید به دو شعبه تقسیم شود  تا جمع آوری آراء مردم تسهیل گردد.
وی راهبرد دوم را  شعبی عنوان کرد که زیر 200 یا 250 رای دارد که این شعب را به نزدیکترین شعبه ها انتقال و با هم تلفیق کنند که البته این مورد از پیشنهادات مطرح شده توسط فرمانداری نیست  و در نهایت با نظر  هیات نظارت و هیات اجرایی باید تصمیم گیری شود.
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری  تهران به  راهبرد سوم که  کاری و اجرایی است تاکید کرد و گفت:  طبق بررسی شعب انتخاباتی ریاست جمهوری در سالها ی قبل،  88 درصد این شعب مربوط به آموزش و پروش(مدارس) ، مساجد و حسینه ها و مابقی  این شعب مربوط به کتابخانه ها، دانشگاه ها و... است. طبق آمار تعداد3568 صندوق اخذا آرا در تهران داشته ایم که 1812 صندوق(51درصد)  در مدارس و متعلق به آموزش و پرورش، 1269 صندوق در مساجد(37.5 درصد)  و مابقی هم درمکان های دیگر مستقر بوده است.
وی افزود:  ادارات ذی ربط نظیر شرکتهای خدمات رسان، آب ، برق، گاز و تلفن، دستگاه های امدادی، آموزش و پرورش و .. باید در رابطه با این مکان ها بررسی های لازم را انجام تا نواقص وامکانات زیرساختی را شناسایی و برای تعمیر و رفع موارد موجود اقدامات لازم انجام گردد. شرکت مخابرات باید  بررسی کند سیستم USSD (آنتن دهی) فعال است یا نه. سایر شرکت های خدمات رسان دیگر نظیر آب، برق و ... نیز بررسی های لازم را به عمل آورند و با کالبد شکافی مشکلات، درصدد رفع آنها باشند که در این اقدام مهم تمامی مدیران دستگاه های خدمات رسان، شهرداران مناطق و مدیران مناطق نیز باید یاری گر باشند.
معاون سیاسی موضوع تسریع در شمارش آرا را از دیگر راهبردها عنوان کرد و گفت: باید در برگزاری انتخابات تلاش گردد تا با استفاده از روش های نوین در شمارش آراء اقدام شود  و دغدغه هایی موجود در خصوص ساماندهی آراء مردم  و استرس کاندیدا ها رفع گردد .
وی  مکانیزه و الکترونیکی کردن انتخابات را برای کاهش زمان شمارش آراء مهم دانست.
 ملکشاهی در بخش دیگر سخان خود، گفت: در اولین نشست که با حضور معاونین، مدیران و رؤسای فرمانداری درخصوص  هر چه باشکوه تر برگزار شدن انتخابات  برگزار شد برنامه ریزی های لازم صورت گرفت  و کمیته های هشت گانه انتخاباتی که در قانون به آنها اشاره شده تشکیل شد البته هنوز ابلاغ  لازم صورت نگرفته و کمیته ها تحت فعالیت هایی که دارند تشکیل شده اند.
وی به جلسه معاون استاندار و فرماندار تهران به همراه معاونین فرمانداری با فولاند مشاور وزیر و رئیس آموزش و پرورش شهر تهران اشاره کرد وآموزش و پرورش را  بهترین امانتدار آرای مردم  عنوان کرد .
ملکشاهی نشست فرماندار و معاونین فرمانداری  با "شجاعان" رییس مرکز توسعه دولت الکترونیک ، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور را در راستای بررسی راهکارها و توصیه های لازم  ، نشست با  "تهرانی" رئیس هیات نظارت بر انتخابات شهر تهران  و  نشست با "علی خانی" مدیر کل و دبیر سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری و "حسن بیگی" معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران را از جمله جلسات هم اندیشی عنوان کرد.
معاون فرماندار ضمن اشاره به محله بخش کن و مناطق 5، 18 و 9 شهر تهران که بیشترین شعب اخذ رای در این مکان ها مستقر است ، افزود: این جلسه برای برنامه ریزی در راستای هرچه با شکوه تر برگزار شدن انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری در بخش کن برگزار شد.
ملکشاهی  به برگزاری متوالی  جلسات مربوط به انتخابات تاکید کرد و افزود: جلسه بعدی هم اندیشی در خصوص انتخابات در مرکز رسیدگی به امور مساجد شهر تهران برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 146