En
تاریخ : يکشنبه 11 آبان 1393
کد 545

تهران در ایام سوگواری با بارش های پراکنده و کاهش دما همراه است

مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: تهران در طول دو روز آینده (تاسوعا و عاشورا) با بارش های پراکنده باران و در ارتفاعات بارندگی برف با کاهش نسبی دما همراه است.
محمدعلی عزیزاقلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آسمان تهران تا ظهر امروز قسمتی ابری گاهی با وزش باد و افزایش ابر که به تدریج از میزان آن کاسته می شود.

وی ادامه داد: بعدازظهر تا اوایل امشب نیز در پاره ای از نقاط استان به ویژه بخش های جنوبی، وزش باد شدید و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

عزیزاقلی در مورد وضعیت جوی ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) گفت: آسمان تهران در روز تاسوعا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد در برخی اوقات به ویژه بعدازظهر با افزایش ابر و بارش پراکنده باران همراه خواهد بود.

وی افزود: روز سه شنبه (عاشورا) نیز آسمان نیمه ابری تا ابری در برخی ساعات همراه با بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و کاهش دما را خواهد داشت.

عزیزاقلی بیشینه دمای امروز تهران را 12 درجه سانتی گراد اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود کمینه دمای امشب تهران به 7 درجه سانتی گراد برسد.

وی در مورد وضعیت دمای استان افزود: منطقه فیروزکوه - امین آباد با منفی 4 درجه و ورامین، تهران و فرودگاه امام خمینی(ره) با 19درجه سانتی گراد سردترین و گرمترین مناطق تهران در 24 ساعت گذشته بودند.

وی در مورد وضعیت بارندگی در شبانه روز گذشته اظهار کرد: منطقه دماوند با 5.6 میلیمتر و فیروزکوه با 0.4 میلیمتر بیشترین و کمترین میزان بارندگی را داشته اند.

مدیرکل هواشناسی استان تهران در مورد وضعیت وزش باد در سطح استان بیان داشت: در حال حاضر وزش باد در ایستگاه های لواسان با 7 کیلومتر بر ساعت و فیروزکوه - امین آباد با 27 کیلومتر بر ساعت به ترتیب کمترین و بیشترین سرعت تا ساعت 12 ظهر به ثبت رسیده است.