En
تاریخ : يکشنبه 21 ارديبهشت 1393
کد 52

تهران محروم‌ترین شهرستان از نظر تملک دارایی در کشور

فرماندار تهران با اشاره به اینکه از هشت ماه گذشته تاکنون کاهش تورم را شاهد بوده‌ایم، گفت: دولت وعده داده است که تا پایان سال 93 تورم را به 25 درصد کاهش دهد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا ، عیسی فرهادی در مراسم تودیع مهدی امیدی - معاون سابق برنامه ریزی و اداری مالی فرماندار تهران و معارفه احمد اسماعیل‌وند - معاون جدید خود با اشاره به اینکه در هشت ماهه گذشته چند نکته برجسته در کشور قابل اشاره است، اظهارکرد: بحث مذاکرات انرژی هسته‌ای و نیز تعامل دنیا با جمهوری اسلامی ایران و بالعکس در سیاست خارجی امروز بیش از هر زمان دیگری شرایطش فراهم شده است.
وی ادامه داد: در بخش داخلی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به بهترین شکل خود انجام گرفت و این در حالی است که تمامی اقتصاددان‌ها با گرایش‌های مختلف بر اجرای هدفمندی یارانه‌ها اعتقاد داشتند در حالی که تنها در مورد نحوه اجرای آن مباحثی مطرح بود چرا که در غیر این صورت در بخش‌های سرمایه‌گذاری امکان رقابت با دنیا وجود ندارد.
فرماندار تهران با اشاره به اینکه در بحث عبور از مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها و همراهی مردم کوچکترین موردی در تهران و کشور نداشتیم گفت: این نشان دهنده همراهی دولت با مردم و بالعکس بود.
فرهادی در مورد تثبیت قیمت‌ها نیز خاطرنشان کرد: در کالاهای اساسی عمدتا تثبیت قیمت را داشته‌ایم و این در حالی است که در بحث قیمت طلا و ارز نیز این اتفاق رخ داده که نشان‌دهنده کاهش ولع در میان مردم برای خرید طلا و ارز است.
وی با اشاره به اینکه طرح سلامت نیز کار خود را آغاز کرده است، عنوان کرد: امیدواریم به نقطه‌ای برسیم که صفر تا 100 درمان مردم به صورت رایگان انجام شود و حتی امیدواریم با کاهش هزینه درمان هم میزان رضایت مندی در میان مردم را افزایش دهیم.
به گفته فرماندار تهران در پایان سال 93 ضریب اعتماد مردم به حکومت افزایش می‌یابد.
فرهادی شهرستان تهران را محروم‌ترین شهرستان از نظر تملک دارایی در کشور دانست.