En
تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398
کد 4772

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان تهران برگزار شد

تحریریه خبر- کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان با حضور معاون استاندار و فرماندار تهران، معاون سیاسی و اجتماعی و اعضای کارگروه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، این نشست در خصوص طرح بسیج ملی«کنترل پرفشاری»با هدف افزایش و شناسایی و کنترل بیماری فشار خون بالا و طرح استقرار الگوی پایدار خدمات سلامت روان و مراقبت های اجتماعی«سراج» که به صورت پایلوت از اول تیرماه در منطقه 17 پایتخت اجرا می شود نیز پرداخته شد.
عیسی فرهادی فرماندار تهران با بیان اینکه فشار خون بالا می تواند سلامت جسم  جامعه را به خطر بیندازد گفت: این طرح ملی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در پایتخت نیز توسط دانشگاههای تهران، ایران و بهشتی اجرا می شود.
وی ادامه داد: این طرح باید به صورت یک فرهنگ در جامعه ایجاد شود تا مردم بتوانند از فشار خون بالای خود مطلع تا در جهت اقدامات پزشکی اقدام لازم را داشته باشند.
طرح ملی بسیج فشار خون بالا از 27 اردیبهشت ماه آغاز و تا 15 تیرماه سالجاری در کشور اجرا خواهد شد که در این طرح افراد بالای 30سال، زنان باردار و بیماران کلیوی جامعه هدف آن خواهند بود.
این نشست با ریاست عیسی فرهادی فرماندار تهران و با حضور نظام ملکشاهی معاون سیاسی اجتماعی و مدیران دستگاههای زیربط تشکیل شد.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 77