En
تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1398
کد 4759

معاون فرماندار تهران از ادامه روند عملیات طرح حمایت از کودکان خیابانی خبر داد

تحریریه خبر- معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری تهران ضمن اشاره به اینکه در هیچ جای دنیا، خیابان برای حضور کودکان امن نیست ، افزود: با حضور سازمان های مردم نهاد و دستگاه ذی ربط روند ادامه عملیات طرح حمایت از کودکان خیابانی فردا اجرایی می گردد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، "نظام ملک شاهی"  در نشستی که به همین منظور در فرمانداری تهران برگزار شد ضمن تشکر و خدا قوت به سازمان های مردم نهاد فعال در این حوزه، افزود: برای موفقیت بیشتر و بهتر در طرح حمایت از کودکان خیابانی ، این سازمان ها باید با بررسی اطلاعات کامل  و دقیق  از  کودکان، بانک اطلاعاتی لازم را تشکیل دهند تا بتوانیم طبق آمار واقعی، برای حمایت آنان برنامه ریزی صحیح داشته باشیم.
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار تهران سازمان های مردم نهاد را نماینده آحاد مردم  و واسطه بین مردم و حاکمیت عنوان کرد و  افزود : این سازمان ها ضمن شناسایی جامعه هدف  بر اساس قوانین موجود در شورای اجتماعی کشور می توانند نقش بسزایی در کاهش آسیب ها ایفا نمایند.
وی افزود: شیوه ساماندهی،  مدت و چگونگی نگهداری ، غربالگری  و حمایت باید با رویکرد انسانی، اخلاقی و اجتماعی کودکان خیابانی صورت پذیرد و انجام این تکلیف اجتماعی با حمایت همه جانبه دولت و در راستای کاهش آسیب های اجتماعی صورت می گیرد.
ملکشاهی به حضور دستگاه های مختلف  نظیر بهزیستی، شهرداری، نیروی انتظامی، کمیته امداد، بهداشت و درمان، دستگاه قضایی، ثبت احوال  و ... در مجتمع فوریت های خدمات اجتماعی اشاره کرد و افزود: در این مکان با حضور دستگاه های ذی ربط ضمن غربالگری، خدمات مختلفی در اختیار این کودکان و خانواده های آنها  قرار خواهد گرفت.
وی همچنین اجرای طرح حمایت از کودکان خیابانی را  از دغدغه های اصلی مردم و شهروندان تهرانی عنوان کرد و خواستار مشارکت آحاد مختلف جامعه شد.
انتهای پیام/
 
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 38