En
تاریخ : دوشنبه 20 خرداد 1398
کد 4738

تقویت زیر ساخت های شهر تهران با رویکرد پدافند غیر عامل

تحریریه خبر- معاون امنیتی و انتظامی فرمانداری تهران نشست شورای پدافند غیر عامل را فرصتی مغتنم در راستای ارزیابی و تقویت زیر ساخت های این کلان شهر عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، " لطف الله پرندین" در اولین نشست شورای پدافند غیر عامل  شهرستان تهران به  شرایط کنونی و اوضاع نامتقارن اقتصادی و اجتماعی کشور  اشاره کرد و افزود: در چنین شرایطی پدافند غیر عامل باید برای شهر خاصی نظیر تهران که زیرساخت های مهمی را در خود جای داده  شرایط ویژه ای را در نظر بگیرد . مشکلات مربوط به مراکز نظامی، شیمیایی، جمعیتی، بازار بزرگ و مسایل مربوط به آب و برق را باید با برنامه ریزی صحیح و در اسرع وقت مرتفع کرد.
معاون امنیتی انتظامی فرماندار تهران بحث آموزش را مهم عنوان کرد و افزود: ما باید آموزش های لازم در راستای پدافند غیرعامل را از مهد کودک ها شروع کنیم و تا سطوح بالاتر آموزشی و دانشگاه ها بسط دهیم.
وی به نقش آموزش و پرورش در تقویت آرامش، نشاط و امیدواری مردم در برابر جنگ روانی دشمنان اشاره کرد و افزود: مسوولین باید با برنامه ریزی خاص  و ایجاد  اطمینان و خودباوری در ملت، حفظ آرامش جامعه را در دستور کار خود قرار دهند.
وی افزود: طرح آمایش پدافند غیر عامل زیر مجموعه طرح آمایش سرزمین است و مباحث مربوط به خدمات، فرهنگ، امنیت، مسائل اقتصادی، اجتماعی، کارگاهی و ... را در خود جای داده است و بر ما است که در نشست هایی با عنوان پدافند غیر عامل بتوانیم بهره برداری لازم را داشته باشیم و تصمیماتی بگیریم که در شرایط بحران با آمادگی کامل مشکلات را مدیریت کنیم.
پرندین به برنامه ریزی و نگاه کارشناسی در راستای مدیریت کلان شهر تهران با 17 درصد جمعیت کشور در زمان وقوع زلزله اشاره کرد و افزود: عبور از بحران زلزله طرح می خواهد که متاسفانه با وجود بودجه های خوبی که دولت به این موضوع اختصاص داده هنوز در این راستا اقدامی جدی صورت نگرفته است.
 وی همچنین به بارش های اخیر و افزایش آب ذخیره شده در پشت سدها اشاره کرد و افزود: با وجود این بارش ها کشور ما همچنان با کمبود آب روبرو است و خواستار صرفه جویی و استفاده بهینه مردم از آب شرب شد.
پرندین گفت: پدافند غیر عامل در سطح شهرستان و استان تهران زیرگروه های خاصی دارد که با توجه به شرایط موجود کشور تصمیماتی در راستای مصون سازی همه جانبه اتخاذ می کند.
در این نشست نماینده شرکت برق تهران بزرگ  به پیامد های فراوان قطع برق در راستای پدافند غیر عامل اشاره کرد و برای جلوگیری از قطع برق و خاموشی احتمالی خواستار استفاده صحیح مردم و مدیریت ارگان های مختلف از میزان برق مصرفی شد .
همچنین نماینده شرکت آبفای استان تهران  از آب رسانی اضطراری در بیش از  300 نقطه استان  در مواقع بحران خبر داد و به صرفه جویی در مصرف تاکید داشت.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 37