En
تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
کد 4546

فرماندار تهران: کمک به بازسازی مسکن خانواده های محروم سیل زده، از وظایف ملی است

تحریریه خبر- معاون استاندار و فرماندار تهران در نشست ستاد مردمی برنامه ریزی برای کمک به مناطق سیل زده گفت : کمک به بازسازی مسکن خانواده های محروم سیل زده، از وظایف ملی است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، "عیسی فرهادی" ضمن اشاره به ظرفیت تشکیلات سازمانی و مردمی در کشور افزود: با تهیه آمار منازل خسارت دیده و برآورد میزان تخریب در این مناطق بخشی از تامین مسکن مناطق سیل زده بر عهده کمیته امداد وبهزیستی و بخشی بر عهده دولت است که با توجه به محدودیت مالی دولت می توان از ظرفیت خیرین و مردم برای جذب هزینه ساخت استفاده نمود.
فرماندار تهران مشارکت توده های مختلف مردم  درکشور، بازار و اصناف لرستان، انجمن های خیریه مسکن ساز  لرستان، تهران و سایر نقاط کشور، متمکنین لرستانی ساکن تهران و سایر نقاط کشور را از دیگر ظرفیت هایی بر شمرد که می توانند در راستای تامین مالی و جذب مشارکت مردم موثر باشند.
فرماندار تهران حرکت در راستای این کار خیر خواهانه را عامل وحدت عنوان کرد و افزود: با مشارکت اقشار مختلف مردم می توان آثار خسارات بر جای مانده از سیل را به حداقل رساند و وحدت و همدلی میان مردم راهگشای بسیاری از مشکلات خواهد بود.
فرهادی در ادامه از پیگیری" احمد اسماعیلی راد" معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری تهران در راستای این کار خدا پسندانه که برای حل مشکلات مردم و کاهش آسیب ها با برنامه ریزی و انجام کار سیستمی مجدانه فعالیت می کند، تقدیر نمود.
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری نیز تمرکز بر عملیاتی شدن ساخت مسکن برای مناطق سیل زده را مهمترین اصل عنوان کرد و افزود: اتاق اصناف ، صنعت، معدن و تجارت و سایر ارگان ها می توانند با شناسایی خیرین ، متمکنین و بازرگانان در راستای جذب مشارکت این اقشار از جامعه کمک های موثری را جمع آوری نمایند.
اسماعیلی راد ضمن اشاره به تشکیل ستاد مردمی کمک به بازسازی مسکن خانواده های محروم سیل زده و ستاد برنامه برنامه ریزی و کمیته های ذیل آن افزود: ما دنبال تعریف چارچوب اداری در این زمینه نیستیم و این کار عظیم با نیت و علاقه خیر خواهانه مردم و مشارکت آحاد مختلف جامعه منتج به نتیجه خواهد شد.
معاون فرماندار  اجرای این پروژه عظیم مردمی که متمرکز به تهیه مسکن است را پروژه ای اضطراری عنوان کرد و افزود: ما باید از فرصت و زمان به نحوه مطلوبی بهره ببریم تا هموطنان ما در مناطق سیل زده بتوانند به سرعت به روال عادی زندگی خود برگردند.
اسماعیلی راد از مجموعه استانهای لرستان، خوزستان، گلستان و مازنداران ، استان لرستان را به عنوان اولین استان جهت شروع این پروژه عظیم مردمی با توجه به شرایط منطقه ای این استان عنوان کرد و  گفت: با توجه به  اقلیم خاص  لرستان فرونشست سیل در این استان سریع تر اتفاق افتاد و این درحالی است که در سایر استان ها هنوز سیل فروکش نکرده تا بتوان برنامه ریزی های لازم  و برآورد خسارات  را برای تامین مالی تهیه مسکن آنها داشت.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 34