En
تاریخ : دوشنبه 23 ارديبهشت 1398
کد 4534

تعیین تکلیف و ساماندهی گودهای معادن منطقه 18 تهران

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تهران ضمن اشاره به وجود گودهای دفن نخاله در تهران افزود: برای رفع مشکلات ناشی از این پدیده ها، کارگروه های رسمی و قانونی با حضور روسای شهرستانی و استانی می تواند موثر واقع شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، "غلامحسین آرام" در جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان تهران که روز دوشنبه در تالار اجتماعات فرمانداری تهران برگزار شد ضمن اشاره به مشکلات خاصی که در تهران وجود دارد افزود: ترافیک و آلودگی هوا و آلودگی زیست محیطی مربوط به تقی آباد ، خلازیر و محله خلیج فارس و ... حاکی از وجود مشکلات بسیار در حوزه های مختلف است که تنها زمانی قابل حل است که همه مسوولین و اقشار جامعه دست به دست همه دهند تا با ورود به عرصه های مختلف آنها را حل کنند.
معاون فرماندار به جمع بندی و تصمیم گیری نهایی برای گودها و ساماندهی شن چاله های غرب رودخانه کن تاکید کرد و افزود: شن چاله های غرب رودخانه کن و حجم برداشت های غیرمجاز از اراضی آن باعث ایجاد گودال های وسیع و عمیق در حاشیه این رودخانه و معابر اصلی منطقه شده است که چالش و مخاطراتی را  ایجاد نموده است.
وی افزود: مجاروت این گودال ها با منطقه مسکونی  و همسایگی آن با برخی بزرگ راه ها ، تولید بیش از حد گرد و غبار و سایر مسائل ناشی از آن باعث شد تا با ایجاد طرح ساماندهی و جلوگیری از فعالیت منطقه بتوانیم این گونه فعالیت ها را متوقف نموده و در راستای تثبیت جداره های رودخانه و ایمن سازی آن گام های مهمی برداریم.
آرام به تهدیدات و اثرات مخرب معادن منطقه 18 بر محیط زیست و زندگی شهروندان اشاره کرد و افزود: یکی از گودهای منطقه در مجاورت مناطق مسکونی و دو گود دیگر کاملاً در مجاورت رودخانه کن قرار دارند که اگر جداره آن‌ها با شکستگی روبه‌رو شود خطرات بسیاری را ایجاد می‌کند از این رو این گودها باید در اسرع وقت تعیین تکلیف و ساماندهی شوند.
در این نشست که "سید محمد فیاض" شهردار منطقه18 و " مسعود زندی" معاون مدیرکل و سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران حضور داشتند  مقرر شد پایدارسازی جداره های رودخانه کن در اولویت قرار گیرد.همچنین فعالیت معادن موجود در منطقه کاملا متوقف گردد.
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 33